Robert Corre ile Açılış Semineri
Paylaş » Robert Corre ile Açılış Semineri yazısını FaceBook'ta paylaş Robert Corre ile Açılış Semineri yazısını Twitter'de paylaş Robert Corre ile Açılış Semineri yazısını Google'de paylaş Robert Corre ile Açılış Semineri yazısını Delicious'ta paylaş Robert Corre ile Açılış Semineri yazısını Digg'de paylaş Robert Corre ile Açılış Semineri yazısını MySpace'de paylaş
 

8 Ekim 2006, Pazar, tüm gün semineri

Plaza Hotel, Planet Salonu

               Morin’in Determinasyon Teorisine dayalı Harita Yorumu


                               

                  Morin de Villefranche                                 Robert Corre

Newyork’ta yerleşik Robert Corre, 17. yüzyıl Fransız astroloğu Jean Baptist Morin de Villefranch’ın ( tarihte Morinus olarak bilinir) sistemini, hocası Zoltan Mason’dan (1906-2002) aldı.  Corre ABD ve Avrupa’da pek çok organizasyonda sunumlar yaptı ve bu sonbaharda yine Avrupa’da ülkemizi de içine alan bir tura çıkıyor. Corre’yi okulumuzun açılış seminerinde ağırlamaktan memnunuz. Corre’nin online eğitim verdiği sitesini http://www.forumonastrology.com/ adresinde ziyaret edebilirsiniz.

Tüm gün sürecek bu seminerde Rönesans dönemi astrologlarından Morinus’un harita yorumlama yaklaşımı üzerinde örneklerle duracağız. Bu bilgilerin hepimiz açısından son derece zenginleştirici olacağını düşünüyorum. Seminer sırasında tüm konuşmalar Türkçe’ye çevrilecektir.

Morinus'un rasyonel yorumlama metodu bir haritanın tüm bir ünite olarak değerlendirilerek nasıl sentezlendiğini öğretmekte. Bu güçlü biçimde yapılandırılmış yöntem, haritadaki her gezegenin bizi spesifik yönlerde nasıl harekete geçirdiğini anlamamız yönünde özel bir vurgu yapmaktadır. Böylece haritadaki gezegenleri hem nitelik hem de etkinlikleri yönünde ölçebiliriz.

Seminerde 17. yüzyıl astroloğu Morinus’un harita yorumlamada geliştirdiği tradisyonel yaklaşımı derinlemesine ele alacağız.

Morinus’un basit ancak zarif yöntemi içerisinde her gezegenin etkisini, bütün harita bağlamında değerlendirebileceğiz.

Yorumlama her zaman yükselen burcun kapsamlı incelenmesi ile başlar. Ancak sentezlemeye dayalı doğru bir yorum astroloğun aynı uygulamayı MC (tepe noktası), Ay, Güneş’le birlikte diğer dikkate değer noktaların son bir değerlendirmesine de bağlıdır. Bu sistematik yaklaşım, bize haritanın geneline bakmayı öğreten rasyonel harita yorumu, Morinus’un gelecek kuşaklara bıraktığı zengin bir mirastır.

Morinus yöntemi bize, astrologlara, danışanlar tarafından her zaman sorulan iki sorunun yanıtını nasıl bulabileceğimizi öğretir. Danışanan hayatında neler bekleyebilirim ve bu ne zaman gerçekleşir ? Bu alışkanlık haline gelen gerekli çalışmayı elde etmek için gereken disiplin, bizi horoskop sentezine götüren son derece güçlü biçimde yapılandırılmış bir yaklaşımdır. Bu yeteneğimiz sayesinde yukarıdaki iki sorunun yanıtlanmasını pratikleştirir.

Böylece, astrolojiyi ele alışımız sadece bir entelektüel yaklaşımdan çıkıp, çok daha güdüsel hale gelir. Bu güdüselliği gerçekleştirmemiz, seminerimizin ana temasını oluşturmaktadır. Astrolojiyi bu anlamda güdüsel kılabilmek için üç şey elde etmek gerekir: 1) kendi ayakları üzerinde durabilen bir yöntem 2) harita yorumlamaya yapılandırılmış bir yaklaşım 3) gezegenlerin ve burçların düşünceleriniz, hisleriniz ve arzularınız üzerine temellenerek kavranması. Bu üçü bilincin tüm alanını ve belirli bir egzersiz sürecini kapsar.

Seminer 10:00-13:00 – 15:00-18:00 saatleri arasında yapılacaktır. Plaza Hotel Barbaros Bulvarı üzerindedir.

Katılmak için lütfen önkayıt yaptırınız. Önkayıt için adınızı, soyadınızı e-posta ile iletmeniz yeterlidir. Lütfen e-posta için tıklayınız.

Seminer ücreti 130 YTL’dir. Seminer öncesinde önkayıt yaptıranlara dönülecektir.


 

 
Paylaş » Robert Corre ile Açılış Semineri yazısını FaceBook'ta paylaş Robert Corre ile Açılış Semineri yazısını Twitter'de paylaş Robert Corre ile Açılış Semineri yazısını Google'de paylaş Robert Corre ile Açılış Semineri yazısını Delicious'ta paylaş Robert Corre ile Açılış Semineri yazısını Digg'de paylaş Robert Corre ile Açılış Semineri yazısını MySpace'de paylaş

2016`da Türkiye...
2015`te Türkiye...
Mevlana:Astrolojik bir portre...
2013`te Türkiye...
2012`de Türkiye...
Neptün Balık`ta...
2011`de Türkiye...
2010`da Türkiye...
Kova`da üçlü kavuşum - Melanie...
Satürn-Uranüs Karşıtlığı- Mela...
 
Ekle
Çıkart
e-Posta adresinizi yazın
Copyright © 2003-2020 R.Hakan KIRKOĞLU Bucks - Digital Media Publishing Agency