İki yeni kitap
Paylaş » İki yeni kitap yazısını FaceBook'ta paylaş İki yeni kitap yazısını Twitter'de paylaş İki yeni kitap yazısını Google'de paylaş İki yeni kitap yazısını Delicious'ta paylaş İki yeni kitap yazısını Digg'de paylaş İki yeni kitap yazısını MySpace'de paylaş
 

                           22 Kasım'dan sonra kitapçılarda...                           2008 yılı Aralık ayında Ruhun Yolculuğu adıyla verdiğim bir seminerin bana bir kitap yazdıracağını tahmin edemezdim ancak bu seminer sonrasında katılımcılardan o kadar güçlü mesajlar aldım ki, bu kitap düşüncesini kafamın bir kenarında sakladım ve sonunda geçtiğimiz yıl kitabın taslağını çizerek, yazmaya başladım.

Ruhun Yolculuğu Astroloji’ye bakış açımıza yeni bir farkındalık getirirken, nedenleri, niçinleri sorguluyor. Hepimiz doğal olarak doğum haritamıza odaklanmış durumdayız ancak bunun da gerisine giden astrolojik göstergelerin olabileceğini unutmamalıyız. Nitekim, tradisyonel bilgiler çerçevesinde, bir haritanın almuteni (belirli noktalardaki yönetici gezegeni) bulunurken, Güneş, Ay, yükselen burç yanında, doğum öncesindeki yeniaya (syzygy) ya da dolunaya (prevention) bakılır. Bu noktalar çok önemlidir zira içerisine doğduğumuz döngünün başlangıcına işaret ederler. Tam anlamıyla kişisel olmasalar dahi (zira yaklaşık 14 günlük aralıklarda doğan sayısız kişi daha vardır) yeniay ya da dolunay dereceleri (doğum haritanızda Ay’ın ışığının büyümekte ya da azalmakta olmasına bağlı olarak) bu hayata gelişimizle ilgili önemli rollere, amaçlara işaret eder.

Doğal olarak bu düşünce beni, yeniaylar arasında güçlü bir tetik etki yaratan, Doğum Öncesi Güneş Tutulması’nı incelemeye götürdü ve bu süre içerisinde yaptığım pek çok görüşmemde, karşımdaki kişilerin doğum öncesi güneş tutulmalarına bakarak, hayattaki seçimleri ve karşılaştıkları temel konularla ilgili durumları izlemeye başladım. Gerçekten de çok şaşırtıcı sonuçlar olduğunu gördüm ve sezgilerim bana daha annemizin karnındayken bile, hayata nasıl bir hazırlık içine girdiğimizi anlatmaya çalışıyordu.

İşte bu kitapta, ruhun sonsuz döngüsü, yolculuğu içerisinde, hayatımızın ana şifrelerini her bir tutulmayı 12. burca ayırarak, anlatmaya çalıştım. Her bir bölümde bir ruh teması konu edilmekte. Burcun sahip olduğu sembolden başlayarak, hayatta edindiğimiz rollere, ruhsal olarak hissettiğimiz itilimlere, geçmişten gelen rollerimize değindim. Hayat tecrübelerimiz, gelişim ve başarı alanlarımız, bu tutulmaya sahip kişilerin hayatlarında karşılaştıkları konu alan kısa biyografik incelemeler, örnekler,  tutulmanın güney ya da kuzey ay düğümü çevresinde olmasına göre ortaya çıkan faktörler, yükselen burcu da hesaba katarak deneyim alanlarımız, doğum öncesinde gerçekleşen güneş tutulmasının yöneticisinin, kendi astrolojik haritamızda konumu, bulunduğu burcun getirdiği özel unsurları anlattım.

Bu noktada önemli bir konuya daha değinmek istiyorum. Çoğumuz Ay düğümlerine bağlı olarak karmik alanda, ya da ruhsal gelişim sürecimize ait bazı değerlendirmeler yapıyoruz, örneğin kuzey ay düğümünün Koç’ta, güney düğümün Terazi burcunda olması gibi. Ancak, öyle gözüküyor ki, aslında düğümlerin bulunduğu burçtan çok anne karnındayken gerçekleşen Güneş tutulmasının bulunduğu burç ana açıklayıcı faktör görülmekte, zira doğum günümüze göre, en son gerçekleşen tutulmadan sonra ay düğümleri de hareket etmiş, kimi zaman burç değiştirmiş de olabiliyor. Bu nedenle, haritalarımızı ruhsal gelişim yönünde ele alırken, ay düğümlerinin burcuna değil, en son Güneş tutulmasının gerçekleştiği burca ve haritamızdaki yöneticinin durumuna bakmalıyız. Kitabın en son bölümünde 1920’den 2030 yılına kadar gerçekleşen ve gerçekleşecek olan güneş tutulmalarının burçlarını ve hangi ay düğümü çevresinde gerçekleştiklerini ayrıca bulabileceksiniz.

Ruhun Yolculuğu kitabımın son bölümünde meraklı okuyucular için, üç aşamalı bir değerlendirme ile daha detaylı bilgilere de yer verdim. Keyifle okuyacağınızı, hayatınızla ilgili yeni keşifler yapacağınızı umuyorum.

                         Bu yıl Astroloji okuyucuları için hem pratik hem de açıklayıcı yıllık bir ajanda kitap hazırladım. 2010 Kasım ayından itibaren kullanabileceğiniz bu ajandada, günlük bazda Ay’ın burç değiştirdiği zamanlar, boşluğa düştüğü anlar, her hafta ay döngüsüne bağlı olarak açıklamalar, gezegenlerin burç değiştirdikleri zamanlar ve geri hareketleri, tutulmalarla ilgili bilgiler ve diğer pek çok konuda yararlanabileceğiniz bilgiler yer almakta. 2011 yılına ait değerlendirmeleri de bulacağınız bu kitap/ajandayı yıl boyunca yanınızdan ayırmak istemeyeceksiniz. 

 
Paylaş » İki yeni kitap yazısını FaceBook'ta paylaş İki yeni kitap yazısını Twitter'de paylaş İki yeni kitap yazısını Google'de paylaş İki yeni kitap yazısını Delicious'ta paylaş İki yeni kitap yazısını Digg'de paylaş İki yeni kitap yazısını MySpace'de paylaş

2016`da Türkiye...
2015`te Türkiye...
Mevlana:Astrolojik bir portre...
2013`te Türkiye...
2012`de Türkiye...
Neptün Balık`ta...
2011`de Türkiye...
2010`da Türkiye...
Kova`da üçlü kavuşum - Melanie...
Satürn-Uranüs Karşıtlığı- Mela...
 
Ekle
Çıkart
e-Posta adresinizi yazın
Copyright © 2003-2019 R.Hakan KIRKOĞLU Bucks - Digital Media Publishing Agency