Gerçeklerle Yüzleşme Tutulması
Paylaş » Gerçeklerle Yüzleşme Tutulması yazısını FaceBook'ta paylaş Gerçeklerle Yüzleşme Tutulması yazısını Twitter'de paylaş Gerçeklerle Yüzleşme Tutulması yazısını Google'de paylaş Gerçeklerle Yüzleşme Tutulması yazısını Delicious'ta paylaş Gerçeklerle Yüzleşme Tutulması yazısını Digg'de paylaş Gerçeklerle Yüzleşme Tutulması yazısını MySpace'de paylaş
 
Gerçeklerle yüzleşme zamanı: 1 Eylül 2016 Halkalı Güneş Tutulması

Kuzey ay düğümü çevresinde gerçekleşen bu güneş tutulması ile birlikte, yaklaşık önümüzdeki altı ay boyunca daha gerçekçi ve üretken olmanın kazançlı koşullar getireceği bir döneme giriyoruz. Bernadette Brady, 19 Kuzey kategorisindeki bu tutulmanın gerçekçi ve ayaklarımızı yere basan yönünden söz etmekte. Eski bir durumu yeniden daha doğru ve yapıcı biçimde değerlendirmek imkanına sahibiz. Nitekim tutulma derecesinin bir yandan Satürn’le kare, diğer yandan Neptün’le karşıt açı içerisinde olduğunu görüyoruz.
Bu değişken T-kare kalıbında Satürn’ün apekste yer alıyor olması çok önemli, zira sonuçta olay apeksteki gezegeni ne ölçüde doğru kullanabileceğimize bağlı gözüküyor. Diğer yandan tutulma-Neptün karşıtlığı zaten neredeyse bir yıldır etkisini yaşadığımız Satürn-Neptün karesinin getirdiği dağınıklığı, bulanıklığı ve karma karışık olma durumunu anlatmakta.

Tutulma derecesinden sonra hemen gelen gezegen Jüpiter göstereceğimiz yapıcı çabaların kişisel gelişimimiz ve kendimize yeni fırsatlar yaratmak açısından da yararlı olacağını göstermekte. Ülkemiz açısından bakıldığında, tutulma haritasında Akrep burcu yükselmekte ve tutulma gelecek beklenti ve ümitleri anlatan 11. evde gerçekleşiyor. Bu durum gelecek yönünde daha fazla şey yapabileceğimizi açıklarken, Akrep burcunun yükseliyor olması güçlü bir kararlılık ve mücadele etme durumunun da bu dönüşüme eşlik edebileceğini anlatıyor. Özellikle astrolojik haritanızda Akrep burcunun hangi evinize düştüğüne bakın. Bu evin konularında daha fazla şey yapabileceğinizi göreceksiniz.

Tutulma haritasında bazı huzursuzluklar yaratabilecek göstergeler de var. Mars da tutulma derecesine kare yapmakta. Aynı zamanda tutulma yöneticisi Merkür kendi burcunda ve Jüpiter’le partil birleşmekle birlikte geri harekette görülüyor. Dolayısıyla Yay burcunun konu olduğu alanlarda, uluslararası koşullar, akademiyi, yargı ve hukuk konularını gösteren temalar içinde düşünmeden eyleme geçmek, düşüncesizlik ve sabırsızlık göstermek tehlikesi var. Geri giden Merkür, üzerinde düzeltilmesi gereken pek çok unsur ve detaylar olabileceğini anlatmakta. Durum böyle olunca, özellikle Merkür’ün geri gideceği 22 Eylül tarihine kadar daha dikkatli, özenli hareket etmek, eksiklerimizi görmek, hatalarımızı düzeltmek zorundayız.Tutulma haritası ülkemizin haritası ile de ilginç ilişkiler kurmakta. Öncelikle bu tutulma ülkemizin haritasında sınırdaş komşuları, ilk eğitim, haberleşme ve gazetecileri de gösteren 3. Evde gerçekleşiyor. Dolayısıyla yukarıda sözünü ettiğimiz dikkatlilik, özen ve gerçekçilik, hataları düzeltme temaları şu anda içinde bulunduğumuz koşullarla da yakından ilişkili görülmekte. Sınırdaş komşularla ilgili konular en azından önümüzdeki altı ay boyunca gündemimizden düşmeyecek gibi gözüküyor ve ülkemizin bu konuda daha gerçekçi ve özenli bir tutuma ihtiyacı olduğu açık.

Aynı zamanda bu tutulma derecesi, ülkemizin doğum öncesi güneş tutulma haritasında tam kuzey ay düğümünün üzerine ve Mars’ın da oldukça yakınına düşmekte. Bu görünüm özellikle savaşa ve devletin işleyişine, hizmet edenlere ait alanlarda mücadeleye ait konularda bağlayıcı ve kritik bir sürecin içinden geçmekte olduğumuzu ve alınan karar ve uygulamaların ülke geleceği açısından son derece belirleyici sonuçlar getirebileceğini anlatmakta. Diğer yandan ülkemizin Venüs’ü de tutulma haritasının yükselen burcuna denk gelmekte. Bunu olumlu ve destekleyici bir görünüm olarak görebiliriz. Bu tutulma döneminde transit ay düğümleri ülkemiz haritasındaki ay düğümlerinin üzerine dönmüş yani yeni bir döngü başlatmış durumdalar. Dolayısıyla, yeni bir süreç ve döngü içine girmekteyiz. Bu döngü için ülkemizin atacağı gerçekçi adımların daha yapıcı koşullar getirebileceğini umabiliriz.

R. Hakan Kırkoğlu
1.9.2016
 
Paylaş » Gerçeklerle Yüzleşme Tutulması yazısını FaceBook'ta paylaş Gerçeklerle Yüzleşme Tutulması yazısını Twitter'de paylaş Gerçeklerle Yüzleşme Tutulması yazısını Google'de paylaş Gerçeklerle Yüzleşme Tutulması yazısını Delicious'ta paylaş Gerçeklerle Yüzleşme Tutulması yazısını Digg'de paylaş Gerçeklerle Yüzleşme Tutulması yazısını MySpace'de paylaş

2016`da Türkiye...
2015`te Türkiye...
Mevlana:Astrolojik bir portre...
2013`te Türkiye...
2012`de Türkiye...
Neptün Balık`ta...
2011`de Türkiye...
2010`da Türkiye...
Kova`da üçlü kavuşum - Melanie...
Satürn-Uranüs Karşıtlığı- Mela...
 
Ekle
Çıkart
e-Posta adresinizi yazın
Copyright © 2003-2018 R.Hakan KIRKOĞLU Bucks - Digital Media Publishing Agency