Yeni Eğitim Dönemi 2017-2018
Paylaş » Yeni Eğitim Dönemi 2017-2018 yazısını FaceBook'ta paylaş Yeni Eğitim Dönemi 2017-2018 yazısını Twitter'de paylaş Yeni Eğitim Dönemi 2017-2018 yazısını Google'de paylaş Yeni Eğitim Dönemi 2017-2018 yazısını Delicious'ta paylaş Yeni Eğitim Dönemi 2017-2018 yazısını Digg'de paylaş Yeni Eğitim Dönemi 2017-2018 yazısını MySpace'de paylaş
 

Sınıf-içi eğitim (Diploma programı) için yerimiz doldu ancak online eğitim için kaydolabilir ve daha sonra dilerseniz sınıf-içi eğitime geçebilirsiniz. Teşekkür ederiz.

Ülkemizde Astroloji eğitimine öncülük eden Göklerin Bilgeliği Okulu özgün ve ezberci olmayan içeriği ile başlangıç aşamasından master class seviyesine kadar uluslararası düzeyde bir eğitim programı sunmakta. Üç yıla yayılan bu programda kadim astroloji bilgilerinden günümüz astrolojik bakış açısına uzanan, özellikle öğrencilerin yorum ve öngörüm alanlarında pratiklerini ön planda tutan bir yaklaşım bulacaksınız.
 
Kayıt için
Bu yıl yeni eğitim dönemimiz 30 Eylül 2017, Cumartesi günü yapılacak derslerle başlıyor. Lütfen kayıt olmak için bu linke tıklayarak öğrenci başvuru formunu doldurunuz. http://goklerinbilgeligi.com/c/eb.asp Hafta sonu Sınıf-içi Diploma programımız kontenjanla sınırlıdır. İstanbul dışında yaşayan ya da hafta sonu derslere katılamayan öğrenciler dilerlerse 2 yıllık Sertifika programına katılabilirler ve ilk yılın sonunda dilerlerse Diploma programına geçiş yapabilirler. Eğer online eğitim için başvuruyorsanız, lütfen başvuru formunuzda eğitim amaçları bölümüne online olarak katılmak istediğinizi belirtiniz. Eğitim ve katılımla ilgili sorularınız için bizi 0216 550 59 13 (Salı-Cuma) telefon numarasından arayabilir ya da ofis.kirkoglu@gmail.com adresine EĞİTİM2017 konu başlığı ile e-posta gönderebilirsiniz. 

    


Nasıl bir eğitim ?
Eğitim programının ilk yılında öğrencilerimiz astrolojik haritanın yorumlanması konusunda kapsamlı bir temel kazanırlar. Bu aşamada harita yorumunun abcsi yanında pratik örneklerle sağlam bir bakış açısı elde ederler. İkinci sınıfta harita yorumunda ileri tekniklerle birlikte, öngörüm teknikleri, ilişkiler astrolojisi, hesaplama, astronomi ve tarihsel bakış açısı sağlayan dersler yer alıyor. Üçüncü aşamada, öğrencilerimiz özellikle tecrübelerini daha fazla geliştirebilecekleri seminer derslerine katılırlar. Seminer dersleri geçtiğimiz yıl ilk defa okulumuzda başlattığımız bir örnek olarak, öğrencilerimizin şimdiye kadar kazanmış oldukları bilgilerini pratiğe dökerek, sınıf içinde modere edilen bir tartışma ve uygulama yöntemidir. Bu uygulamalarda öğrenciler gerçek hayatta bir haritayı ele alırlarken, bakış açılarını öğrendikleri bilgi ve tekniklerle nasıl bir araya getirebileceklerini, anlam ve fayda üreten bir sonuç elde edebileceklerini tecrübe ederler.

Okulumuz diploması uluslararası kabul gören bir programa sahiptir ve diploma alan öğrencilerimiz kendilerini pek çok alanda göstermektedirler. Bu açıdan, okulumuzun öğrencilerini özenli bir şekilde yetiştiren ödev, proje ve sınavlardaki başarılarına büyük bir önem veriyor ve eğitim kalitemizi yüksek seviyede tutmaktan memnuniyet duyuyoruz. 

        

   

Eğitim programları

Okulumuzda DİPLOMA ve SERTİFİKA düzeyinde iki program sunuluyor. Aşağıda bu programların detaylarını bulabilirsiniz. Okulumuz aynı zamanda 3 yılda bir sunulan MASTER CLASS programı sunmaktadır.

Sınıf-içi Diploma Programı (Dersler Moda’da yapılmaktadır)

Üç yıldan oluşan bu programda, dersler
1. Sınıf Başlangıç Seviyesi (Cumartesi günleri 3 saat, 10:00 -13:15)
2. Sınıf İleri Seviye (Cumartesi günleri 3 saat, 15:00 -18:15)
3. Sınıf Diploma Seviyesi, Seminer Dersleri (Pazar günleri 3 saat, 15:00-18:15)

Sertifika Programı (Derslere Online olarak, istediğiniz yerden katılabilirsiniz)

1. Sınıf Başlangıç Seviyesi (Çarşamba günleri, 20:00-22:10)
2. Sınıf İleri Seviye (Perşembe günleri, 20:00-22:10)

Programlar

Sınıf-içi Diploma programı

Başlangıç seviyesinde öğrencilerimiz, temel astrolojik bilgilere ve örneklerle bir haritanın yorumlanma esaslarına odaklanırlar. Bu sınıfta gezegenlerin doğası, arketipler, burçlar ve evlerin karşılık geldiği konular, psikolojik ve sosyal karşılıklar, sembolizm, gezegen burç/ev ilişkileri, farklı yöneticilik (asalet) seviyeleri, Tüm Burç Ev sisteminin incelikleri, gezegenler arasındaki şahitlik ve açılar, haritada eksenlerin (Asc/MC)
 değerlendirilmesi, Güneş/Ay psikolojisi, açı kalıpları, harita tipleri, Kiron, doğum öncesi güneş tutulmalarının kullanılması ve Helenistik astrolojiye ait olan gemi metaforu özellikle vurgulanır ve uygulamalarla ele alınır.

Başlangıç seviyesindeki öğrencilerimizin kendi ilerlemelerini görebilmeleri için Şubat ayında test şeklinde bir ara sınav, dönem sonunda ise (Haziran ayında) Temel Bilgiler Değerlendirme Sınavı yapıyoruz. Artık geleneksel hale gelen bu değerlendirme sınavına öğrencilerimiz yanında her yıl dışarıdan da katılım olmakta. Eğitimlerine okulumuzda devam etmek isteyen, bilgilerini ölçmek isteyen öğrenciler bu sınava katılabilirler. (başarı puanı  60/100)

   

Diploma programının ileri sınıfında (2. Sınıf) harita yorumuna yönelik pratikler devam ederken, öngörüm yöntemleri ve ileri teknikler ele alınmakta. Bu sınıfta İlerletimler (İkincil ve Üçüncül) Güneş Yayı (Solar Arc), Profeksiyon ve Güneş Dönüş haritaları, Transitler yanında Ruh Noktasından açılım gibi Helenistik dönem tekniklerine de yer vermekteyiz. Aynı zamanda bu sınıfta, Rektifikasyon pratikleri, Orta noktalar, Harmonik haritalar, İlişkiler Astrolojisi (Sinastri, kompozit ve Davison haritaları) yanında Astronomi, Hesaplama ve Astroloji tarihi dersleri de yer almakta.

Bu sınıfta öğrencilerimiz Rektifikasyon ve Tarih dersleri için ödevler hazırlarlar. Dönem sonunda Hesaplama (yazılı), Astronomi ve Astroloji tarihi sınavları (test) yapılır.

Öğrenci Seminerleri Sınıfı (3. Sınıf)
Bu sınıfın ilk bölümünde AstroKartografi/AstroLokalite, Dünya Astrolojisi ve Seçim Astrolojisi dersleri yer alır. Seminer derslerine ilerleyen öğrencilerimiz, Hakan Kırkoğlu’nun moderatörlüğünde, kendi seçtikleri bir kişi ve haritası üzerinde, şimdiye kadar öğrendikleri tüm bilgileri toparladıkları 50 dklık iki sunum yaparlar. Daha sonra her öğrenci için, yazılı olarak hazırlayacakları ayrı bir proje verilir. Diploma sürecinin son aşamasında öğrencilerle hazırladıkları proje ile ilgili bir mülakat yapılır. 

Online Sertifika Programı

İnternet üzerinde bulunduğunuz
yerden katılabileceğiniz bu program diploma programına paraleldir. Bu programın ikinci sınıfında Tarih, Orta noktalar ve Harmonik haritalar dersleri yer almamaktadır. İlk yılın sonunda öğrenci bir değerlendirme sınavına girerler. İkinci yılın sonunda, ödev ve sınavlarını tamamlayan öğrencilere hazırlamaları için bir Yorumlama Projesi verilmektedir.

Online programın her iki sınıfı iki ayrı semesterden oluşur.

I. Sınıf  I. Semester 11 Ekim -17 Ocak ve II. Semester 14 Şubat – 21 Haziran (I. Semesterde 14, II. Semesterde 16 ders)

2. Sınıf  I. Semester 12 Ekim – 18 Ocak ve II. Semester 8 Şubat – 12 Nisan (I. Semesterde 14, II. Semesterde 10 ders)

Eğitim ücretleri:

Diploma Programı Başlangıç ve İleri Seviye sınıfları için aylık KDV dahil 420 TL’dir. Toplu ödeme halinde (program başlangıcında) %15, iki ayrı ödeme halinde (Başlangıçta ve Şubat ayında) %10 indirim elde edebilirsiniz.

Bilgilerini geliştirmek, pratik yapmak isteyen diğer öğrenci ve mezunlarımız da öğrenci seminerleri derslerine önceden haber vermek suretiyle katılabilirler. Aylık ücret 420 TL’dir.(KDV dahil) Derslerde yer bulabilmeniz için lütfen bizi önceden haberdar ediniz. ofis.kirkoglu@gmail.com

Online Eğitim programı:
I. Sınıfta : I. Semester için 327 TL’lik üç eşit ödeme (toplam 981 TL), II. Semester için 373 TL’lik üç eşit ödeme (toplam 1.120 TL)
II.  Sınıfta: I. Semester 327 TL’lik üç eşit ödeme (toplam 981 TL), II. Semester 233 TL’lik üç eşit ödeme (699 TL)

Online Eğitim programına katılanlar için ÖNEMLİ NOT:
Dersler başlamadan önce ders kitaplarının postalanması ve eğitimle ilgili teknik bilgilerin önceden verilmesi için lütfen kaydınızı en geç 1 Ekim tarihine kadar tamamlamanızı rica ediyoruz. İlk kayıtta kitap (20 TL) +posta ücreti (10 TL) ya da yurtdışı için ücret değişebilir ve ilk taksit olan (327 TL) alınacaktır.

   

Eğitim Kurulu:
R. Hakan Kırkoğlu MA, DFAstrolS-ISAR CAP
, İkinci yüksek lisansını Boğaziçi Üniversitesi Tarih bölümünde 18. yüzyılda Osmanlı Sarayında İlm-i Nücum üzerine yapan Kırkoğlu 1988'de ITÜ'den İşletme Mühendisliği’nden lisans, 1991 yılında Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümünden yüksek lisans derecesi aldı. 1993-2000 yılları arasında bankacılıkta hazine, araştırma ve finansal kurumlar alanlarında çalıştı. 1983’ten bu yana Astroloji içinde olan Kırkoğlu, 1997 yılında Faculty of Astrological Studies’i Veritas ödülüyle bitirdi. 2000 yılında profesyonel anlamda astrolog olarak çalışmaya başladı. Danışman astrolog, eğitmen ve yazar olarak 30 yılı aşan bir süredir ülkemizde Astroloji’nin ön safında yer almaktadır. 1999 yılından bu yana, ABD, İngiltere, Avustralya, Polonya, Yunanistan ve Sırbistan’da düzenlenen pek çok uluslararası konferansa davet edilen Kırkoğlu, UAC 2012’de dünya astrolojisi bölümünde keynote speaker olarak yer aldı. Daha fazla bilgi için tıklayınız

Dr. Bernadette Brady okulumuzun onursal başkanıdır. Bilgi için tıklayınız

Pınar Asöcal MA, Cert Faculty of Astrological Studies, Dip. Mayo School of Astrology. 1955 yılında doğdu. ABD Michigan Kalamazoo College’da Ekonomi bölümünden lisans ve Michigan University Ekonometri bölümünden yüksek lisans derecesi aldı. 1979’da mali analist olarak başladığı iş yaşamı boyunca finans ve yapı sektöründe üst düzey yöneticisi olarak çalıştı. 2003 yılında R. Hakan Kırkoğlu’nun eğitim programını Yorumlama Projesinde birinci gelerek bitirdi. Pınar Asöcal İngiltere’de Faculty of Astrological Studies’ten sertifika, ayrıca Mayo School of Astrology’den diploma sahibidir. Annelere Kullanım Kılavuzu adlı bir Astroloji kitabı bulunmaktadır. Bir çocuk annesidir.

Gonca Sağlam MA, Dip. Göklerin Bilgeliği, 1972 yılında Denizli’de doğdu. Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden lisans, Istanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden yüksek lisans derecesi aldı. 1995 yılından itibaren finans, iletişim sektörlerinde Pazarlama, CRM ve proje yönetimi alanlarında çalıştı ve yöneticilik yaptı. 2007 yılında Göklerin Bilgeliği eğitim programını birincilikle bitiren Gonca Sağlam danışmanlık ve koçluk yapmaktadır.

Şirin Mitrani, Dip. Göklerin Bilgeliği, ISAR CAP, 1970 yılında Istanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünü bitirdi. Okurken başladığı iş yaşantısında turist rehberliği, reklam yazarlığı, haber muhabirliği yaptıktan sonra ihracatta karar kıldı. Halen Fransa’da çalışmaktadır. 2008 yılında Göklerin Bilgeliği Okulu’nu eğitim programını birincilikle tamamlayan Şirin Mitrani 2016 yılında yapılan İngiltere Astroloji Derneği’nin yıllık konferansına konuşmacı olarak katılmıştır. Evli ve bir kız çocuk annesidir.

Betül Alakır, Dip. Göklerin Bilgeliği, ISAR CAP. İstanbul doğumlu olan Betül Alakır, Marmara Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünü bitirdikten sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Yabancı Diller Bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladı. Türkiye’de Göklerin Bilgeliği Okulu’ndan 4 yıllık Modern ve Klasik Astroloji eğitimi aldı. Bu süreçte Amerika ve İngiltere’deki Astroloji kuruluşlarının eğitim ve seminerlerini takip etti. ISAR danışmanlık ilkeleri konusunda Türkiye’de eğitim vermeye yetkilidir. İngilizce, Fransızca ve Arapça bilmektedir.

Tardu Demirel, Dip. Göklerin Bilgeliği, Eskişehir doğumlu olan Tardu Demirel, İTÜ Elektrik Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. Çeşitli teknoloji ve telekom şirketlerinde sistem yöneticisi, sistem mimarı ve grup yöneticisi gibi pozisyonlarda çalıştı. 2012 yılında başladığı Göklerin Bilgeliği Okulu'nun 3 yıllık eğitim programını birincilikle bitirdi. Sonrasında yine Göklerin Bilgeliği Okulu'nda Master Class eğitimine katıldı. İyi derecede İngilizce ve Fransızca, İspanyolca bilmektedir.

Yeni eğitim döneminde tüm astroloji severlere güzel bir yıl diliyoruz.

Sevgi ve saygılarımızla,

R. Hakan Kırkoğlu

 
Paylaş » Yeni Eğitim Dönemi 2017-2018 yazısını FaceBook'ta paylaş Yeni Eğitim Dönemi 2017-2018 yazısını Twitter'de paylaş Yeni Eğitim Dönemi 2017-2018 yazısını Google'de paylaş Yeni Eğitim Dönemi 2017-2018 yazısını Delicious'ta paylaş Yeni Eğitim Dönemi 2017-2018 yazısını Digg'de paylaş Yeni Eğitim Dönemi 2017-2018 yazısını MySpace'de paylaş

2016`da Türkiye...
2015`te Türkiye...
Mevlana:Astrolojik bir portre...
2013`te Türkiye...
2012`de Türkiye...
Neptün Balık`ta...
2011`de Türkiye...
2010`da Türkiye...
Kova`da üçlü kavuşum - Melanie...
Satürn-Uranüs Karşıtlığı- Mela...
 
Ekle
Çıkart
e-Posta adresinizi yazın
Copyright © 2003-2018 R.Hakan KIRKOĞLU Bucks - Digital Media Publishing Agency