Riskli Zamanlar
Paylaş » Riskli Zamanlar yazısını FaceBook'ta paylaş Riskli Zamanlar yazısını Twitter'de paylaş Riskli Zamanlar yazısını Google'de paylaş Riskli Zamanlar yazısını Delicious'ta paylaş Riskli Zamanlar yazısını Digg'de paylaş Riskli Zamanlar yazısını MySpace'de paylaş
 

Riskli Zamanlar – Her noktadan Mars çıkıyor

Dünya astrolojisinde siyasi, sosyal ve ekonomik olayları öngörürken, gezegen kavuşumlarını değerlendirmek önemli bir gelenektir. Osmanlı’da müneccimler buna kıran adını verirlerdi. Jüpiter ve Satürn’ün birleşimleri kıran-ı ulviyyin, Mars-Saturn birleşimlerine de kıran-ı nahseyn (kötülerin birleşimi) adını vermişlerdir. Gezegenlerin sinodik (buluşma) birleşimlerine ait haritalara bakarak, o dönemde hangi coğrafyada nasıl gelişmelerin beklenebileceği üzerinde yorumlarda bulunabilir.

Ülkemizin Suriye’nin kuzeyinde giriştiği askeri operasyon bu açıdan incelenebilir. Mars-Satürn birleşimleri (kıran) bu açıdan önemli bir göstergedir. Bu birleşmeler yaklaşık 2 yıl ara ile tekrar ederler. Önümüzdeki ilk birleşme ise 2 Nisan 2018 tarihinde, Oğlak burcunun 8 57 derecesinde gerçekleşecek. Bu ülkemiz açısından son derece önemli bir birleşme zira ülkemizin yükselen burcunun tam karşısında, açık düşmanlıkları ve çatışmaları gösteren gösteren 7. Evinde olacak. 7. Ev dünya astrolojisinde açık düşmanlıkları, anlaşmaları ya da savaşları açıklayan alandır. Kuşkusuz bu durumun, özellikle ülkemizin ABD ile olan ve gittikçe ısınan ilişkileri açısından büyük önem ve dikkat arz ettiğini söylemeye bile gerek yok.2 Nisan’da gerçekleşecek olan Mars-Satürn birleşmesine baktığımızda, Ankara açısından son derece kritik ve çarpıcı koşullar görmekteyiz.  Bu haritada birleşimin neredeyse IC’nin üzerinde gerçekleştiğini görmekteyiz. Bu oldukça alarm verici ve riskli olabilecek bir astrolojik işaret. 4. Evdeki dip noktası doğrudan toprak, vatan ve ülke güvenliği ile ilgili koşullara işaret etmekte. Mars-Satürn birleşimleri ordular, askeri koşullar, devleti ve siyaseti ilgilendiren gelişmelerle yakından ilişkilidir. Birleşmenin Ankara’ya göre böyle hassas bir noktada gerçekleşmesi yanında doğum haritasında da yükselen burcun tam karşısında olmasına dikkat etmek gerekiyor. Aynı zamanda bu birleşim Güneş’le ve geri giden Merkür ile de yukarıdan kare açı kurarak, koşulların yönetimi, liderleri yakından etkisi altına alabileceğini göstermekte. İki sert doğalı gezegenin birleşimi sadece Nisan ayı ile sınırlı kalmayacak ve etkilerini önümüzdeki iki yıl boyunca da hissettirecek. Bu açıdan bakıldığında, ülkemizin doğum tarihi olan 29 Ekim 2018, 21 Ocak 2018, 8 Nisan 2019 ve özellikle 14 Haziran 2019 tarihleri önemli aşamalara işaret etmekte. Durum böyle olunca, Mars’ın Oğlak burcuna ilerleyeceği 17 Mart tarihine yakın gerçekleşecek olan olaylara özellikle dikkat etmek gerekiyor. Bu tarih aynı zamanda ilkbaharın başladığı 20 Mart’a da çok yakın gözükmekte, dolasıyla getireceği enerjiyi, temaları iyice güçlendirebilir.

Bu haritaya daha yakından baktığımızda, ülkemizin Mars’ının da haritanın yükselen burcu üzerinde olduğu görülüyor. Önemli dereceler tetiklenmekte. Ülkemiz bu dönemde genişleme ve risk almayı açıklayan Jüpiter dönüşünü de yaşamakta, Neptün ise ülkemizin yönünü açıklayan tepe noktasının (MC) üzerinden geçmekte. Haritada Ay ve Güneş’in Mars yönetiminde burçlarda olması, Ay’ın Mars/Satürn’le olan yakın açısı, savaş gezegeni Mars’ın her açıdan ön planda kalacağını açıklamakta.31 Mart’ta 10 derece Terazi burcunda gerçekleşecek olan dolunay da, ülkemizin 7 derece Terazi burcundaki Mars’ına işaret etmekte. Bu dolunayın Mars/Satürn birleşimi ile doğrudan kare açısı oluşturması pek çok açıdan kritik, büyük stresler doğurabilecek göstergeler. Kuşkusuz böyle bir dönemde liderleri ilgilendiren konuların fazlasıyla ön planda olacağı görülmekte.

Aynı dönemde, ülkemizin Ay dönüşü haritasında da, Mars açık düşmanlıkları anlatan 7. Evden, Satürn’le birlikte yükselen burca karşıt durmakta. Ülkemizin 2017-18 yıllık haritası üzerinden incelendiğinde, bu dönemde, 29 Mart-29 Nisan arasında, toprak ve ülke güvenliğini anlatan ve içinde de Mars olan Terazi burcu aylık profeksiyonu yaşanırken, Nisan’ın ilk haftası, 7 Nisan civarı özellikle tetikleyici, önemli astrolojik unsurlar içermekte.Özetle bu dönemde, ülkemizin siyasi ve askeri konularda çok dikkatli davranması ve ortaya çıkan düşmanlıklara önemle yaklaşması gerekiyor. Umarım bu riskli zamanları en dirayetli biçimde kullanırız.

 

 
Paylaş » Riskli Zamanlar yazısını FaceBook'ta paylaş Riskli Zamanlar yazısını Twitter'de paylaş Riskli Zamanlar yazısını Google'de paylaş Riskli Zamanlar yazısını Delicious'ta paylaş Riskli Zamanlar yazısını Digg'de paylaş Riskli Zamanlar yazısını MySpace'de paylaş

2016`da Türkiye...
2015`te Türkiye...
Mevlana:Astrolojik bir portre...
2013`te Türkiye...
2012`de Türkiye...
Neptün Balık`ta...
2011`de Türkiye...
2010`da Türkiye...
Kova`da üçlü kavuşum - Melanie...
Satürn-Uranüs Karşıtlığı- Mela...
 
Ekle
Çıkart
e-Posta adresinizi yazın
Copyright © 2003-2019 R.Hakan KIRKOĞLU Bucks - Digital Media Publishing Agency