Yeni Eğitim Dönemi 2018-2019
Paylaş » Yeni Eğitim Dönemi 2018-2019 yazısını FaceBook'ta paylaş Yeni Eğitim Dönemi 2018-2019 yazısını Twitter'de paylaş Yeni Eğitim Dönemi 2018-2019 yazısını Google'de paylaş Yeni Eğitim Dönemi 2018-2019 yazısını Delicious'ta paylaş Yeni Eğitim Dönemi 2018-2019 yazısını Digg'de paylaş Yeni Eğitim Dönemi 2018-2019 yazısını MySpace'de paylaş
 

Göklerin Bilgeliği’nde 2018-2019 Eğitim Programı

  
Halihazırda Sınıf-içi Diploma programımız için kontenjanımız dolmuştur. Dileyen öğrenciler online sınıfımıza (Sertifika programı) başvurabilirler. 1. yılın sonunda online sınıftan, sınıf-içi programa geçebilirsiniz. Okulumuza gösterdiğiniz güzel ilginiz için çok teşekkür ederiz.


Astroloji eğitiminde örnek alınan ve öğrenciler için her zaman yüksek ölçüler belirleyen Göklerin Bilgeliği Okulunda bu yıl eğitimlere 29 Eylül Cumartesi günü yapılan derslerle başlıyor olacağız. Okulumuz geniş kaynaklardan yararlanan, öğrencilerin bilgilerini sadece kitaplara dayalı ezberci bir bakış açısı ile değil, öğrenirken pratik yapan, tartışan ve belirli bir felsefi, tarihi bakış açısına dayanarak ortaya koyan bir eğitim programına sahip. Üç yıla yayılan bu programda, öğrencilerimize Astroloji’nin abcsinden ileri düzeyde uygulamalarına uzanan sağlam bir temel sunuyoruz.

Kayıt için
Bu eğitimde, Diploma (Sınıf-içi) ve Sertifika (Online) programlarına katılabilirsiniz. Lütfen kayıt olmak için http://goklerinbilgeligi.com/c/eb.asp sayfasına giderek formu eksiksiz şekilde doldurunuz. Tıklayınız Hafta sonu Diploma programımız kontenjanla sınırlıdır. Sorularınız ve kesin kayıt için için 0216 550 59 13 nolu telefondan (Salı-Cuma) arayabilirsiniz.  Eğitimle ilgili diğer başvurularınız için ofis.kirkoglu@gmail.com adresine konu kısmına EĞİTİM2018 yazarak e-posta da gönderebilirsiniz.

İstanbul dışında yaşayan ya da hafta sonu derslere katılamayan öğrencilerimiz, hafta içinde (20:00-22:10) yapılan Sertifika programına katılabilirler. Dileyen öğrencilerimiz daha sonra eksik derslerini tamamlayarak Sertifika seviyesinden Diploma seviyesine de geçebilirler.

                           

Eğitim Sistemimiz
Göklerin Bilgeliği Okulu, ülkemizde astroloji eğitimine öncülük etmiş, alanında pek çok öğrenci yetiştirmiş, R. Hakan Kırkoğlu’nun 35 yıllık bilgi ve pratiği ile zaman içinde olgunlaşan çok katmanlı bir eğitim programına sahiptir. Okulumuzun amacı, öğrencilerimizi hem teorik seviyede, hem de uygulama aşamasında en iyi hale getirmeye çalışırken, belirli ödevler, yaratıcı sınavlar ve özellikle son aşamada seminer uygulamaları ile özenli bir biçimde geliştirmektir.

Eğitim programımızın ilk yılında Hazırlık sınıfında, astrolojinin kavramsal temelleri ve temel harita yorumunun abcsi her zaman uygulamaya yönelik olarak, belirli bir düzenle verilmektedir. Astroloji konusunda herhangi bir bilgisi olmayan öğrenciler Hazırlık sınıfının sonunda astrolojik haritayı temel düzeyde nasıl yorumlayacakları konusunda güçlü bir altyapı kazanırlar. İlk yıl sonunda girilen Temel Bilgiler Yeterlilik Sınavı bu eğitimin bir özetini göstermektedir. 2017'de yapılan sınavla ilgili örnekler için tıklayınız.

İkinci yılımız bir derinleşme zamanıdır. Bu aşamada özelikle harita yorumunda ileri tekniklerle (ortanoktalar, harmonik haritalar) birlikte, geniş kapsamlı öngörüm teknikleri, ilişkiler astrolojisi yanında Astronomi, Tarih ve Hesaplama dersleri de yer almaktadır. Okulumuz astrolojinin tarihsel geçmişinde yer alan Helenistik dönem kavram ve uygulamalarına özel bir vurgu yapmaktadır. Bir haritanın gelişigüzel değil, belirli bir felsefi bakış açısı içerisinde, günümüz astrolojisine bağlanarak yorumlanması önemle vurgulanmaktadır. Gerek Tüm burç ev sistemi uygulaması, gerekse zaman yöneticiliği kavramı, öngörüm teknikleri açısından dikkat çekici sonuçlar getirir.

         


Üçüncü yılımız, öğrencilerin aktif katılımlarının en üst seviyeye ulaştığı bir zamandır. Okulumuza özgün Seminer derslerinde öğrencilerimiz 50 dklık en az iki sunum yaparak, şimdiye kadar öğrendiklerini paylaşma ve kendilerini en iyi şekilde geliştirme fırsatı bulabilmektedir. Bu uygulamalarda öğrencilerimiz belirli bir yöntem ve moderasyon altında gerçek hayattan getirdikleri örneklerle soru&cevap ve tartışmalar yapmaktadır.

Göklerin Bilgeliği diploması uluslararası tanınırlığa sahip, öğrencilerimizin donanımını çok üst düzeyde tutan bir içeriğe sahiptir. Öğrencilerimiz kendilerini pek çok düzeyde ortaya koymaktadır.

Diploma ve Sertifika Programları

Okulumuzda DİPLOMA ve SERTİFİKA düzeyinde iki program sunuluyor. Aşağıda bu programların detaylarını bulabilirsiniz. Okulumuz aynı zamanda 3 yılda bir sunulan MASTER CLASS programı sunmaktadır.

Sınıf-içi Diploma Programı (Dersler Moda’da yapılmaktadır)
Üç yıldan oluşan bu programda, dersler
Hazırlık Sınıfı, 1. Sınıf (Cumartesi günleri 3 saat, 10:00 -13:15)
Derinleşme Sınıfı, 2. Sınıf (Cumartesi günleri 3 saat, 15:00 -18:15)
Seminerler Sınıfı, 3. Sınıf (Pazar günleri 3 saat, 15:00-18:15)

Sertifika Programı (Derslere Online olarak, istediğiniz yerden katılabilirsiniz)
1. Sınıf Başlangıç Seviyesi (Çarşamba günleri, 20:00-22:10)
2. Sınıf İleri Seviye (Perşembe günleri, 20:00-22:10)

Program içerikleri

Diploma programı

Hazırlık seviyesinde öğrencilerimiz, temel astrolojik bilgilere ve örneklerle bir haritanın yorumlanma esaslarına odaklanırlar. Bu sınıfta gezegenlerin doğası, arketipler, burçlar ve evlerin karşılık geldiği konular, psikolojik ve sosyal karşılıklar, sembolizm, gezegen burç/ev ilişkileri, farklı yöneticilik (asalet) seviyeleri, Tüm Burç Ev sisteminin incelikleri, gezegenler arasındaki şahitlik ve açılar, açı kalıpları, haritada eksenlerin (Asc/MC) değerlendirilmesi, Güneş/Ay psikolojisi, açı kalıpları, harita tipleri, Kiron, doğum öncesi güneş tutulmalarının, yeniay/dolunay haritalarının harita yorumuna katılması ve tüm bunların yanında Helenistik astrolojiye ait olan gemi metaforu özellikle vurgulanır ve uygulamalarla ele alınır.

Başlangıç seviyesindeki öğrencilerimizin kendi ilerlemelerini görebilmeleri için Şubat ayında test şeklinde bir ara sınav, dönem sonunda ise (Haziran ayında) Temel Bilgiler Değerlendirme Sınavı yapıyoruz. Artık geleneksel hale gelen bu değerlendirme sınavına öğrencilerimiz yanında her yıl dışarıdan da katılım olmakta. Eğitimlerine okulumuzda devam etmek isteyen, bilgilerini ölçmek isteyen öğrenciler bu sınava katılabilirler. (başarı puanı  60/100). Eğer okulumuz dışından, 2. Sınıfa katılmak isterseniz, bu yıl 2 Haziran’da yapacağımız Temel Bilgiler Değerlendirme Sınavı’na katılabilirsiniz. Sınavlarla ilgili bilgiler için http://hakankirkoglu.com/c/haber.asp?id=588&k=G%F6klerin_Bilgeli%F0i'nde_S%FDnavlar Tıklayınız

    

2. sınıfta harita yorumuna yönelik pratikler devam ederken, öngörüm yöntemleri ve ileri teknikler ele alınmakta. Bu sınıfta İlerletimler (İkincil ve Üçüncül) Güneş Yayı (Solar Arc), Zaman yöneticisi olarak Profeksiyon ve Güneş Dönüş haritalarının bir arada kullanılması, Transitler yanında Ruh noktasından açılım gibi Helenistik dönem tekniklerine de yer vermekteyiz. Aynı zamanda bu sınıfta, Rektifikasyon pratikleri, Orta noktalar, Harmonik haritalar, İlişkiler Astrolojisi (Sinastri, kompozit ve Davison haritaları) yanında Astronomi, Hesaplama ve Astroloji tarihi dersleri de yer almakta.

Bu sınıfta öğrencilerimiz bir Rektifikasyon ödevi hazırlarlar. Dönem sonunda Hesaplama (yazılı), Astronomi (test) ve Astroloji tarihi (hem test hem yazılı) sınavları yapılır.

Öğrenci Seminerleri Sınıfı (3. Sınıf)
Bu sınıfın ilk bölümünde AstroKartografi/AstroLokalite, Dünya Astrolojisi ve Seçim Astrolojisi dersleri yer alır. Seminer derslerine ilerleyen öğrencilerimiz, Hakan Kırkoğlu’nun moderatörlüğünde, kendi seçtikleri bir kişi ve haritası üzerinde, şimdiye kadar öğrendikleri tüm bilgilerini toparladıkları 50 dklık iki sunum yaparlar. Daha sonra her öğrenci için, yazılı olarak hazırlayacakları ayrı bir proje verilir. Diploma sürecinin son aşamasında öğrencilerle hazırladıkları proje ile ilgili bir mülakat yapılır.

Online Sertifika Programı

İnternet üzerinde, bulunduğunuz yerden katılabileceğiniz bu program diploma programına paraleldir. Online öğrencilerimiz katılamadıkları dersleri de 1 ay boyunca diledikleri kadar izleyebilirler. Bu eğitimde derslerin en az %70'in katılım göstermelisiniz. Bu programın ikinci sınıfında Tarih, Orta noktalar ve Harmonik haritalar dersleri yer almamaktadır. İlk yılın sonunda öğrenciler Diploma programında olduğu gibi bir değerlendirme sınavına girerler. Bu sınavdan en az 60/100 almaları beklenmektedir. İkinci yılın sonunda, Hesaplama ödev ve sınavlarını tamamlayan öğrencilere hazırlamaları için bir Yorumlama Projesi verilmektedir. Yorumlama Projesi aşamasında öğrenciler çalıştıkları konu üzerinde süpervizyon alarak, belirli düzeltmelere gidebilirler.

Online programın her iki sınıfı iki ayrı semesterden oluşur.

I. Sınıf  I. Semester 3 Ekim -9 Ocak ve II. Semester 13 Şubat – 29 Mayıs (I. Semesterde 14, II. Semesterde 16 ders)

2. Sınıf  I. Semester 4 Ekim – 10 Ocak ve II. Semester 14 Şubat – 25 Nisan (I. Semesterde 14, II. Semesterde 10 ders)

Online Eğitim programına katılanlar için ÖNEMLİ NOT:
Dersler başlamadan önce ders kitaplarının postalanması ve eğitimle ilgili teknik bilgilerin önceden verilmesi için lütfen kaydınızı en geç 24 Eylül tarihine kadar tamamlamanızı rica ediyoruz. İlk kayıtta kitap (25 TL) +posta ücreti (10 TL) ya da yurtdışı için ücret değişebilir ve ilk taksit olan (375 TL) alınacaktır.

Eğitim ücretleri:
Diploma Programı tüm sınıfları için aylık (4 hafta, 12 saat) KDV dahil 460 TL’dir. Toplu ödeme halinde (program başlangıcında) %15, iki ayrı ödeme halinde (Başlangıçta ve Şubat ayında) %10 indirim elde edebilirsiniz.
 
Diploma Programı (haftada 3 saat) Hazırlık sınıfı:1. Semester 15 hafta, 2. Semester 15 hafta
2. Sınıf (haftada 3 saat) 1. Semester 14 hafta, 2. Semester 16 hafta
3. Sınıf (haftada 3 saat)  toplam 23 hafta

Bilgilerini geliştirmek, pratik yapmak isteyen diğer öğrenci ve mezunlarımız da öğrenci seminerleri derslerine önceden haber vermek suretiyle katılabilirler. Aylık ücret 460 TL’dir. (KDV dahil) Derslerde yer bulabilmeniz için lütfen bizi önceden haberdar ediniz. ofis.kirkoglu@gmail.com

Online Eğitim programı:
I. Sınıfta : (toplam 7,5 ay 30 hafta),  I. Semester için 375 TL’lik üç eşit ödeme (toplam 1125 TL), II. Semester için 428 TL’lik üç eşit ödeme (toplam 1284 TL)
II.  Sınıfta(toplam 6 ay, 24 hafta) I. Semester 375 TL’lik üç eşit ödeme (toplam 1125 TL), II. Semester 270 TL’lik üç eşit ödeme (810 TL)

           

Eğitim Kurulu:
R. Hakan Kırkoğlu
MA, DFAstrolS-ISAR CAP, İkinci yüksek lisansını Boğaziçi Üniversitesi Tarih bölümünde 18. yüzyılda Osmanlı Sarayında İlm-i Nücum üzerine yapan Kırkoğlu 1988'de ITÜ'den İşletme Mühendisliği’nden lisans, 1991 yılında Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümünden yüksek lisans derecesi aldı. 1993-2000 yılları arasında bankacılıkta hazine, araştırma ve finansal kurumlar alanlarında çalıştı. 1983’ten bu yana Astroloji içinde olan Kırkoğlu, 1997 yılında Faculty of Astrological Studies’i Veritas ödülüyle bitirdi. 2000 yılında profesyonel anlamda astrolog olarak çalışmaya başladı. Danışman astrolog, eğitmen ve yazar olarak 30 yılı aşan bir süredir ülkemizde Astroloji’nin ön safında yer almaktadır. 1999 yılından bu yana, ABD, İngiltere, Avustralya, Polonya, Hindistan, Yunanistan ve Sırbistan’da düzenlenen pek çok uluslararası konferansa davet edilen Kırkoğlu, UAC 2012’de dünya astrolojisi bölümünde keynote speaker olarak yer aldı. Daha fazla bilgi için tıklayınız

Dr. Bernadette Brady okulumuzun onursal başkanıdır. Bilgi için tıklayınız

Pınar Asöcal MA, Cert Faculty of Astrological Studies, Dip. Mayo School of Astrology. 1955 yılında doğdu. ABD Michigan Kalamazoo College’da Ekonomi bölümünden lisans ve Michigan University Ekonometri bölümünden yüksek lisans derecesi aldı. 1979’da mali analist olarak başladığı iş yaşamı boyunca finans ve yapı sektöründe üst düzey yöneticisi olarak çalıştı. 2003 yılında R. Hakan Kırkoğlu’nun eğitim programını Yorumlama Projesinde birinci gelerek bitirdi. Pınar Asöcal İngiltere’de Faculty of Astrological Studies’ten sertifika, ayrıca Mayo School of Astrology’den diploma sahibidir. Annelere Kullanım Kılavuzu
adlı bir Astroloji kitabı bulunmaktadır. Bir çocuk annesidir.

Gonca Sağlam MA, Dip. Göklerin Bilgeliği, 1972 yılında Denizli’de doğdu. Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden lisans, Istanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden yüksek lisans derecesi aldı. 1995 yılından itibaren finans, iletişim sektörlerinde Pazarlama, CRM ve proje yönetimi alanlarında çalıştı ve yöneticilik yaptı. 2007 yılında Göklerin Bilgeliği eğitim programını birincilikle bitiren Gonca Sağlam danışmanlık ve koçluk yapmaktadır.

Şirin Mitrani, Dip. Göklerin Bilgeliği, ISAR CAP, 1970 yılında Istanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünü bitirdi. Okurken başladığı iş yaşantısında turist rehberliği, reklam yazarlığı, haber muhabirliği yaptıktan sonra ihracatta karar kıldı. Halen Fransa’da çalışmaktadır. 2008 yılında Göklerin Bilgeliği Okulu’nu eğitim programını birincilikle tamamlayan Şirin Mitrani 2016 yılında yapılan İngiltere Astroloji Derneği’nin yıllık konferansına konuşmacı olarak katılmıştır. Evli ve bir kız çocuk annesidir.

Betül Alakır, Dip. Göklerin Bilgeliği, ISAR CAP. İstanbul doğumlu olan Betül Alakır, Marmara Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünü bitirdikten sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Yabancı Diller Bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladı. Türkiye’de Göklerin Bilgeliği Okulu’ndan 4 yıllık Modern ve Klasik Astroloji eğitimi aldı. Bu süreçte Amerika ve İngiltere’deki Astroloji kuruluşlarının eğitim ve seminerlerini takip etti. ISAR danışmanlık ilkeleri konusunda Türkiye’de eğitim vermeye yetkilidir. İngilizce, Fransızca ve Arapça bilmektedir.

Tardu Demirel, Dip. Göklerin Bilgeliği, Eskişehir doğumlu olan Tardu Demirel, İTÜ Elektrik Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. Çeşitli teknoloji ve telekom şirketlerinde sistem yöneticisi, sistem mimarı ve grup yöneticisi gibi pozisyonlarda çalıştı. 2012 yılında başladığı Göklerin Bilgeliği Okulu'nun 3 yıllık eğitim programını birincilikle bitirdi. Sonrasında yine Göklerin Bilgeliği Okulu'nda Master Class eğitimine katıldı. İyi derecede İngilizce ve Fransızca, İspanyolca bilmektedir.

Yeni eğitim döneminde tüm astroloji severlere güzel bir yıl diliyoruz.


 

 
Paylaş » Yeni Eğitim Dönemi 2018-2019 yazısını FaceBook'ta paylaş Yeni Eğitim Dönemi 2018-2019 yazısını Twitter'de paylaş Yeni Eğitim Dönemi 2018-2019 yazısını Google'de paylaş Yeni Eğitim Dönemi 2018-2019 yazısını Delicious'ta paylaş Yeni Eğitim Dönemi 2018-2019 yazısını Digg'de paylaş Yeni Eğitim Dönemi 2018-2019 yazısını MySpace'de paylaş

2016`da Türkiye...
2015`te Türkiye...
Mevlana:Astrolojik bir portre...
2013`te Türkiye...
2012`de Türkiye...
Neptün Balık`ta...
2011`de Türkiye...
2010`da Türkiye...
Kova`da üçlü kavuşum - Melanie...
Satürn-Uranüs Karşıtlığı- Mela...
 
Ekle
Çıkart
e-Posta adresinizi yazın
Copyright © 2003-2019 R.Hakan KIRKOĞLU Bucks - Digital Media Publishing Agency