2019-2020 Eğitim Dönemi
Paylaş » 2019-2020 Eğitim Dönemi yazısını FaceBook'ta paylaş 2019-2020 Eğitim Dönemi yazısını Twitter'de paylaş 2019-2020 Eğitim Dönemi yazısını Google'de paylaş 2019-2020 Eğitim Dönemi yazısını Delicious'ta paylaş 2019-2020 Eğitim Dönemi yazısını Digg'de paylaş 2019-2020 Eğitim Dönemi yazısını MySpace'de paylaş
 

Göklerin Bilgeliği’nde 2019-2020 Eğitim Programı

Göklerin Bilgeliği'nde yeni eğitim dönemimiz 21 Eylül’de başlıyor olacak.

Öncelikle okulumuz Göklerin Bilgeliği’ne gösterdiğiniz ilgi için çok teşekkür ederiz. Okulumuza gösterilen ciddi ilgi nedeni ile artık geleneksel hale gelen değerlendirme sınavımıza öğrencilerimiz yanında her yıl dışarıdan çok sayıda başvuru olmakta. Eğitimlerine okulumuzda devam etmek isteyen, bilgilerini ölçmek isteyen öğrenciler bu sınava katılabilirler. (Başarı puanı 60/100). Eğer okulumuz dışından, 2. Sınıfa katılmak isterseniz, bu yıl 22 Haziran’da yapacağımız Temel Bilgiler Değerlendirme Sınavı’na katılabilirsiniz. Sınavlarla ilgili bilgiler için http://hakankirkoglu.com/c/haber.asp?id=588&k=G%F6klerin_Bilgeli%F0i'nde_S%FDnavlar Tıklayınız

Astroloji’ye sağlam ve kapsamlı bir giriş yapmak ve bu alanda disiplinli bir şekilde ilerlemek istiyor iseniz, öğrencilerimiz için yüksek standartlar belirleyen eğitim sistemini tercih edebilirsiniz. Okulumuz geniş kaynaklardan yararlanan, öğrencilerin bilgilerini sadece kitaplara dayalı ezberci bir bakış açısı ile değil, öğrenirken pratik yapan, tartışan ve belirli bir felsefi, tarihi bakış açısına dayanarak ortaya koyan bir eğitim programına sahip. 

       

Üç yıla yayılan bu programda, öğrencilerimize Astroloji’nin abcsinden ileri düzeyde uygulamalarına uzanan sağlam bir temel sunuyoruz.

Kayıt için
Bu eğitimde, Diploma (Sınıf-içi) ve Sertifika (Online) programlarına katılabilirsiniz. Lütfen kayıt olmak için http://goklerinbilgeligi.com/c/eb.asp sayfasına giderek formu eksiksiz şekilde doldurunuz. Tıklayınız Hafta sonu Diploma programımız 22 kişilik kontenjanla sınırlıdır. Sorularınız ve kayıt için 0216 550 59 13 nolu telefondan (Salı-Cuma) arayabilirsiniz.  Eğitimle ilgili diğer başvurularınız için ofis.kirkoglu@gmail.com adresine konu kısmına EĞİTİM2019 yazarak e-posta da gönderebilirsiniz.

Online Eğitim/2 yıllık Sertifika Programı
İstanbul dışında yaşayan ya da hafta sonu derslere katılamayan öğrencilerimiz, hafta içinde (20:00-22:10) yapılan Sertifika programına katılabilirler. Dileyen öğrencilerimiz daha sonra eksik derslerini tamamlayarak Sertifika seviyesinden Diploma seviyesine de geçebilirler.

Eğitim Sistemimiz
Göklerin Bilgeliği Okulu, ülkemizde astroloji eğitimine öncülük etmiş, alanında pek çok öğrenci yetiştirmiş, R. Hakan Kırkoğlu’nun 35 yılı aşan bilgi ve pratiği ile zaman içinde olgunlaşan çok katmanlı bir eğitim programına sahiptir. Okulumuzun amacı, öğrencilerimizi hem teorik seviyede, hem de uygulama aşamasında en iyi hale getirmeye çalışırken, belirli ödevler, yaratıcı sınavlar ve özellikle son aşamada seminer uygulamaları ile özenli bir biçimde geliştirmektir.

Eğitim programımızın ilk yılında Hazırlık sınıfında, astrolojinin kavramsal temelleri ve temel harita yorumunun abcsi her zaman uygulamaya yönelik olarak, belirli bir düzenle verilmektedir. Astroloji konusunda herhangi bir bilgisi olmayan öğrenciler Hazırlık sınıfının sonunda astrolojik haritayı temel düzeyde nasıl yorumlayacakları konusunda güçlü bir altyapı kazanırlar. İlk yıl sonunda girilen Temel Bilgiler Yeterlilik Sınavı bu eğitimin bir özetini göstermektedir. Yapılan sınavla ilgili bir örnek için tıklayınız.

İkinci yılımız bir derinleşme zamanıdır. Bu aşamada özelikle harita yorumunda uzmanlaşırken, geniş kapsamlı öngörüm tekniklerinin nasıl bir arada kullanılabileceği konusunda dersler yanında Astronomi, Tarih ve Hesaplama dersleri de yer almaktadır. Okulumuz astrolojinin tarihsel geçmişinde yer alan Helenistik dönem kavram ve uygulamalarına özel bir vurgu yapmaktadır. Bir haritanın gelişigüzel değil, belirli bir felsefi bakış açısı içerisinde, günümüz astrolojisine bağlanarak yorumlanması önemle vurgulanmaktadır. Gerek Tüm burç ev sistemi uygulaması, gerekse zaman yöneticiliği kavramı, öngörüm teknikleri açısından dikkat çekici sonuçlar getirir.

   

Üçüncü yılımız, öğrencilerin aktif katılımlarının en üst seviyeye ulaştığı bir zamandır. Okulumuza özgün Seminer derslerinde öğrencilerimiz 50 dklık en az iki sunum yaparak, şimdiye kadar öğrendiklerini paylaşma ve kendilerini en iyi şekilde geliştirme fırsatı bulabilmektedir. Buuygulamalarda öğrencilerimiz belirli bir yöntem ve moderasyon altında gerçek hayattan getirdikleri örneklerle soru&cevap ve tartışmalar yapmaktadır. Ayrıca üçüncü yılımızda harmonikler, ilişkiler astrolojisi, Dünya astrolojisi, ACG, Astrolokalite, Seçim Astrolojisi ve Horary astroloji’ye sağlam bir giriş yapabileceğiniz dersler de yer almaktadır.

Göklerin Bilgeliği diploması uluslararası tanınırlığa sahip, öğrencilerimizin donanımını çok üst düzeyde tutan bir içeriğe sahiptir. Öğrencilerimiz ve mezunlarımız kendilerini pek çok düzeyde ortaya koymaktadır.

Diploma ve Sertifika Programları

Okulumuzda DİPLOMA/Sınıf içi ve SERTİFİKA/Online düzeyinde iki program sunuluyor. Aşağıda bu programların detaylarını bulabilirsiniz. Okulumuz aynı zamanda 3 yılda bir sunulan MASTER CLASS programı sunmaktadır.

Sınıf-içi Diploma Programı (Dersler Moda’da yapılmaktadır)
Üç yıldan oluşan bu programda, dersler
Hazırlık Sınıfı, 1. Sınıf (Cumartesi günleri 3 saat, 10:00 -13:15)
Derinleşme Sınıfı, 2. Sınıf (Cumartesi günleri 3 saat, 15:00 -18:15)
Üçüncü yıl: Seminerler Sınıfı, 3. Sınıf (Pazar günleri 3 saat, 15:00-18:15)

Sertifika Programı (Derslere Online olarak, istediğiniz yerden katılabilirsiniz)
1. Sınıf Başlangıç Seviyesi (Çarşamba günleri, 20:00-22:10)
2. Sınıf İleri Seviye (Perşembe günleri, 20:00-22:10)


Program içerikleri

Diploma programı

Hazırlık seviyesinde öğrencilerimiz, temel astrolojik bilgilere ve örneklerle bir haritanın yorumlanma esaslarına odaklanırlar. Bu sınıfta gezegenlerin doğası, arketipler, burçlar ve evlerin karşılık geldiği konular, psikolojik ve sosyal karşılıklar, sembolizm, gezegen burç/ev ilişkileri, farklı yöneticilik (asalet) seviyeleri, Tüm Burç Ev sisteminin incelikleri, gezegenler arasındaki şahitlik ve açılar, açı kalıpları, haritada eksenlerin (Asc/MC) değerlendirilmesi, Güneş/Ay psikolojisi, açı kalıpları, harita tipleri, Kiron, doğum öncesi güneş tutulmalarının, yeniay/dolunay haritalarının harita yorumuna katılması ve tüm bunların yanında Helenistik astrolojiye ait olan gemi metaforu özellikle vurgulanır ve uygulamalarla ele alınır.

Başlangıç seviyesindeki öğrencilerimizin kendi ilerlemelerini görebilmeleri için Şubat ayında test şeklinde bir ara sınav, dönem sonunda ise (Haziran ayında) Temel Bilgiler Değerlendirme Sınavı yapıyoruz.

2. sınıfta harita yorumuna yönelik pratikler devam ederken, öngörüm yöntemleri ve ileri teknikler ele alınmakta. Bu sınıfta İlerletimler (İkincil ve Üçüncül) Güneş Yayı (Solar Arc), Zaman yöneticisi olarak Profeksiyon ve Güneş Dönüş haritalarının bir arada kullanılması, Transitler yanında Ruh noktasından açılım gibi Helenistik dönem tekniklerine de yer vermekteyiz. Aynı zamanda bu sınıfta, Rektifikasyon pratikleri, Orta noktalar, yanında Astronomi, Hesaplama ve Astroloji tarihi dersleri de yer almakta.
Bu sınıfta öğrencilerimiz bir Rektifikasyon ödevi hazırlarlar. Dönem sonunda Hesaplama (yazılı), Astronomi (test) ve Astroloji tarihi (hem test hem yazılı) sınavları yapılır.

Okulumuzda farklı olarak Öğrenci Seminerleri Sınıfı (3. Sınıf) yapılmaktadır. Bu sınıfın ilk bölümünde Harmonik haritalar, İlişkiler Astrolojisi (Sinastri, kompozit ve Davison haritaları) AstroKartografi/AstroLokalite, Dünya Astrolojisi ve Seçim Astrolojisi dersleri yer alır. Seminer derslerine ilerleyen öğrencilerimiz, Hakan Kırkoğlu’nun moderatörlüğünde, kendi seçtikleri bir kişi ve haritası üzerinde, şimdiye kadar öğrendikleri tüm bilgilerini toparladıkları 50 dklık iki sunum yaparlar. Daha sonra her öğrenci için, yazılı olarak hazırlayacakları ayrı bir proje verilir. Diploma sürecinin son aşamasında öğrencilerle hazırladıkları proje ile ilgili bir mülakat yapılır.

Online Sertifika Programı
İnternet üzerinde, bulunduğunuz yerden katılabileceğiniz bu program diploma programına paraleldir. Online öğrencilerimiz katılamadıkları dersleri de 3 ay boyunca diledikleri kadar izleyebilirler. Bu eğitimde derslerin en az %70'in katılım göstermelisiniz. Bu programın ikinci sınıfında Seçim Astrolojisi ve Horary Astroloji dersleri de yer almaktadır. Tarih, Orta noktalar ve Harmonik haritalar dersleri ise yer almamaktadır. İlk yılın sonunda öğrenciler Diploma programında olduğu gibi bir değerlendirme sınavına girerler. Bu sınavdan en az 60/100 almaları beklenmektedir. İkinci yılın sonunda, Hesaplama ödev ve sınavlarını tamamlayan öğrencilere hazırlamaları için bir Yorumlama Projesi verilmektedir. Yorumlama Projesi aşamasında öğrenciler çalıştıkları konu üzerinde süpervizyon alarak, belirli düzeltmelere gidebilirler.

Online programın her iki sınıfı iki ayrı semesterden oluşur. Dersler gotowebinar üzerinden 20:00-22:10 saatleri arasında yapılmaktadır.

I. Sınıf  I. Semester 25 Eylül 2019 -8 Ocak 2020 ve II. Semester 20 Şubat 2020 – 11 Haziran 2020 (I. Semesterde 14, II. Semesterde 16 ders, Toplam 30 ders)

2. Sınıf  I. Semester 26 Eylül 2019 – 23 Ocak 2020 ve II. Semester 21 Şubat 2020– 22 Mayıs Nisan (I. Semesterde 16, II. Semesterde 12 ders, Toplam 28 ders)

Online Eğitim programına katılanlar için ÖNEMLİ NOT:
Dersler başlamadan önce ders kitaplarının postalanması ve eğitimle ilgili teknik bilgilerin önceden verilmesi için lütfen kaydınızı en geç 20 Eylül 2019 tarihine kadar tamamlamanızı rica ediyoruz. İlk kayıtta kitap (35 TL) +posta ücreti (20 TL) ya da yurtdışı için ücret değişebilir ve ilk taksit olan(385 TL) alınacaktır.

           

Eğitim ücretleri:
Diploma Programı (haftada 3 saat)
Diploma Programı tüm sınıfları için aylık (4 hafta, 12 saat) 490 TL + KDV, 578 TL’dir.

Toplu ödeme halinde (program başlangıcında) %15, iki ayrı ödeme halinde (Başlangıçta ve Şubat ayında) %10 indirim elde edebilirsiniz.
 
Hazırlık sınıfı:1. Semester 18 hafta + 2. Semester 12 hafta
2. Sınıf (haftada 3 saat) 1. Semester 18 hafta + 2. Semester 12 hafta
3. Sınıf (haftada 3 saat)  Dersler 14 Hafta + Seminer dersleri

Bilgilerini geliştirmek, pratik yapmak isteyen diğer öğrenci ve mezunlarımız da öğrenci seminerleri derslerine önceden haber vermek suretiyle katılabilirler. Aylık ücret KDV dahil 578 TL’dir. Derslerde yer bulabilmeniz için lütfen bizi önceden haberdar ediniz. ofis.kirkoglu@gmail.com

Online Eğitim programı: (haftada 2 saat)

I. Sınıfta : (toplam 7,5 ay 30 hafta)
KDV dahil, I. Semester için 449 TL’lik üç eşit ödeme (toplam 1347 TL)
II. Semester için 513 TL’lik üç eşit ödeme (toplam 1539 TL)

II.  Sınıfta (toplam 7 ay, 28 hafta)
KDV dahil, I. Semester 513 TL’lik üç eşit ödeme (toplam 1539 TL)
 II. Semester 385 TL’lik üç eşit ödeme (toplam 1155 TL)

            

Eğitim Kurulu:
R. Hakan Kırkoğlu MA, DFAstrolS-ISAR CAP
, İkinci yüksek lisansını Boğaziçi Üniversitesi Tarih bölümünde 18. yüzyılda Osmanlı Sarayında İlm-i Nücum üzerine yapan Kırkoğlu 1988'de ITÜ'den İşletme Mühendisliği’nden lisans, 1991 yılında Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümünden yüksek lisans derecesi aldı. 1993-2000 yılları arasında bankacılıkta hazine, araştırma ve finansal kurumlar alanlarında çalıştı. 1983’ten bu yana Astroloji içinde olan Kırkoğlu, 1997 yılında Faculty of Astrological Studies’i Veritas ödülüyle bitirdi. 2000 yılında profesyonel anlamda astrolog olarak çalışmaya başladı. Danışman astrolog, eğitmen ve yazar olarak 30 yılı aşan bir süredir ülkemizde Astroloji’nin ön safında yer almaktadır. 1999 yılından bu yana, ABD, İngiltere, Avustralya, Polonya, Hindistan, Yunanistan, Finlandiya ve Sırbistan’da düzenlenen pek çok uluslararası konferansa davet edilen Kırkoğlu, UAC 2012’de dünya astrolojisi bölümünde keynote speaker olarak yer aldı. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Dr. Bernadette Brady okulumuzun onursal başkanıdır. Bilgi için tıklayınız

Pınar Asöcal MA, Cert Faculty of Astrological Studies, Dip. Mayo School of Astrology. 1955 yılında doğdu. ABD Michigan Kalamazoo College’da Ekonomi bölümünden lisans ve Michigan University Ekonometri bölümünden yüksek lisans derecesi aldı. 1979’da mali analist olarak başladığı iş yaşamı boyunca finans ve yapı sektöründe üst düzey yöneticisi olarak çalıştı. 2003 yılında R. Hakan Kırkoğlu’nun eğitim programını Yorumlama Projesinde birinci gelerek bitirdi. Pınar Asöcal İngiltere’de Faculty of Astrological Studies’ten sertifika, ayrıca Mayo School of Astrology’den diploma sahibidir. Annelere Kullanım Kılavuzu
adlı bir Astroloji kitabı bulunmaktadır. Bir çocuk annesidir.

Gonca Sağlam MA, Dip. Göklerin Bilgeliği, 1972 yılında Denizli’de doğdu. Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden lisans, Istanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden yüksek lisans derecesi aldı. 1995 yılından itibaren finans, iletişim sektörlerinde Pazarlama, CRM ve proje yönetimi alanlarında çalıştı ve yöneticilik yaptı. 2007 yılında Göklerin Bilgeliği eğitim programını birincilikle bitiren Gonca Sağlam danışmanlık ve koçluk yapmaktadır.

Şirin Mitrani, Dip. Göklerin Bilgeliği, ISAR CAP, 1970 yılında Istanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünü bitirdi. Okurken başladığı iş yaşantısında turist rehberliği, reklam yazarlığı, haber muhabirliği yaptıktan sonra ihracatta karar kıldı. Halen Fransa’da çalışmaktadır. 2008 yılında Göklerin Bilgeliği Okulu’nu eğitim programını birincilikle tamamlayan Şirin Mitrani 2016 yılında yapılan İngiltere Astroloji Derneği’nin yıllık konferansına konuşmacı olarak katılmıştır. Evli ve bir kız çocuk annesidir.

Betül Alakır, Dip. Göklerin Bilgeliği, ISAR CAP. İstanbul doğumlu olan Betül Alakır, Marmara Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünü bitirdikten sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Yabancı Diller Bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladı. Türkiye’de Göklerin Bilgeliği Okulu’ndan 4 yıllık Modern ve Klasik Astroloji eğitimi aldı. Bu süreçte Amerika ve İngiltere’deki Astroloji kuruluşlarının eğitim ve seminerlerini takip etti. ISAR danışmanlık ilkeleri konusunda Türkiye’de eğitim vermeye yetkilidir. İngilizce, Fransızca ve Arapça bilmektedir.

Tardu Demirel, Dip. Göklerin Bilgeliği, Eskişehir doğumlu olan Tardu Demirel, İTÜ Elektrik Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. Çeşitli teknoloji ve telekom şirketlerinde sistem yöneticisi, sistem mimarı ve grup yöneticisi gibi pozisyonlarda çalıştı. 2012 yılında başladığı Göklerin Bilgeliği Okulu'nun 3 yıllık eğitim programını birincilikle bitirdi. Sonrasında yine Göklerin Bilgeliği Okulu'nda Master Class eğitimine katıldı. İyi derecede İngilizce ve Fransızca, İspanyolca bilmektedir.

Yeni eğitim döneminde tüm astroloji severlere ve öğrencilerimize güzel bir yıl diliyoruz.

 

 

 
Paylaş » 2019-2020 Eğitim Dönemi yazısını FaceBook'ta paylaş 2019-2020 Eğitim Dönemi yazısını Twitter'de paylaş 2019-2020 Eğitim Dönemi yazısını Google'de paylaş 2019-2020 Eğitim Dönemi yazısını Delicious'ta paylaş 2019-2020 Eğitim Dönemi yazısını Digg'de paylaş 2019-2020 Eğitim Dönemi yazısını MySpace'de paylaş

2016`da Türkiye...
2015`te Türkiye...
Mevlana:Astrolojik bir portre...
2013`te Türkiye...
2012`de Türkiye...
Neptün Balık`ta...
2011`de Türkiye...
2010`da Türkiye...
Kova`da üçlü kavuşum - Melanie...
Satürn-Uranüs Karşıtlığı- Mela...
 
Ekle
Çıkart
e-Posta adresinizi yazın
Copyright © 2003-2020 R.Hakan KIRKOĞLU Bucks - Digital Media Publishing Agency