Seminerler ve 2019 Mezuniyet Töreni
Paylaş » Seminerler ve 2019 Mezuniyet Töreni yazısını FaceBook'ta paylaş Seminerler ve 2019 Mezuniyet Töreni yazısını Twitter'de paylaş Seminerler ve 2019 Mezuniyet Töreni yazısını Google'de paylaş Seminerler ve 2019 Mezuniyet Töreni yazısını Delicious'ta paylaş Seminerler ve 2019 Mezuniyet Töreni yazısını Digg'de paylaş Seminerler ve 2019 Mezuniyet Töreni yazısını MySpace'de paylaş
 

Değerli takipçilerimiz, öğrencilerimiz ve mezunlarımız,

15 Aralık Pazar günü gerçekleştireceğimiz Diploma/Sertifika günümüzde farklı konularda sizi bilgilendirecek seminerlere yer veriyoruz.

Mezuniyet Töreni 10:00-10:30

2020’nin manzarası, R. Hakan Kırkoğlu
 10:30-13:00 

           
Yeni bir on yıla girerken, 2020 kritik bir noktada duruyor. Hem bitişler hem de başlangıçlar gündeme gelmekte. Oğlak burcunda Satürn/Pluton birleşimi ile başlayacak olan yılda 3 kez Jüpiter/Pluton birleşimine de tanık olacağız. Bu seminerde 2020 yılı boyunca gündeme gelecek ve aktif olacak astrolojik olaylara değinerek, ajandanızı oluşturmanıza yardımcı olacağız. Gerçekleşecek olan önemli birleşmeler, önemli gezegen döngüleri, Güneş ve Ay tutulmaları, Venüs ve Mars’ın geri hareketleri, dikkat çeken yeniaylar ve dolunaylar bize neler anlatıyor ? Zamanın ruhunda neler saklı ?

Öğle arası

Şans noktası ve Ödüller Çemberi, R. Hakan Kırkoğlu (Circle of Athla)
14:30-15:30

           

Bir harita yorumunda yedi hermetik noktadan birisi olan şans noktası kritik bir role sahip ve kişinin kısmeti ile ilgili önemli bilgiler veriyor. Helenistik astrolojide şans noktasını birinci eve koyarak elde edilen ödüller çemberi ise kehanet düzeyinde kişinin hayatındaki imkanlarla ilgili çok farklı bir çerçeve sunmakta. Bu seminerde özellikle Helenistik dönem astroloğu Manilius’un Astronomica eserinden hareketle, farklı örnekler üzerinden giderek, kısmet konusunda, yepyeni bilgileri açığa çıkarmaya çalışacağız.

Satürn’ün Ingress haritaları ve Tarih’te dönüm noktaları, Gülseren Çelik
15:30-16:20

           

2020 yılının önemli işaretlerinden birisi de Satürn’ün Saka (Kova) burcuna geçişi olacak. Satürn, Tarih’e nasıl şekil vermiş olabilir? Bu sorunun cevabını bulmak adına Gülseren Çelik’in yaptığı veri taramaları sonuçlarını ele alacağız. Şahitlik edeceğimiz XXI. yüzyılın ilk Satürn (Kova) Saka Ingress’ini anlamak ve anlamlandırmak için tarihteki örneklerden kullanarak varsayımsal sonuçları birlikte göreceğiz.

Ara (16:30-16:50)

Umberto Eco ve Gülün Adı: Bir Yeteneğin kökenleri ve sonuçları, Nazım Özcan
16:50-17:40

           

1980’de yayınlandığında hem o günlerde fırtınalar koparan hem de kendinden sonraki roman tekniğini derinden etkileyen Gülün Adı, yazarı olan Gösterge Bilim Profesörü Umberto Eco’nun da ilk kitabıydı. Bu sunum, kitabın ve yazmaya dair bu eşsiz yeteneğin Umberto Eco’nun doğum haritasındaki genelde natal kapasiteyle, özelde Merkür’le ilişkisi hakkında ilginç değerlendirmelere yer veriyor.

Bizans’ta Astroloji, Arzu Akgün
17:40-18:30

           

Antik Yunan’da ve Roma’da astroloji hangi felsefi ve teolojik temeller üzerinde duruyordu ? Özgür irade ve kader tartışması nasıl gerçekleşmekte idi ? İlk Hristiyan İmparator Konstantin’in astroloji’ye yaklaşımı nasıldı ? İmparator I. Manuel Komnenos’un astroloji tutkusu, ele aldığı metin ve hamilik yaptığı astrologlar gibi pek çok ilginç tarihsel bilgileri ele alacağımız bu seminerde Arzu Akgün bizlerle çalışmaları paylaşacak.

Tarih ve Yer:
15 Aralık 2019, Pazar, Yer: Aynalı Geçit Etkinlik Mekanı, Avrupa Pasajı, Kat 2, Meşrutiyet Caddesi, No8, Galatasaray

Katılım ve Kayıt:
Seminer ücreti hali hazırda öğrencimiz olanlar ve mezun olanlar için 160 TL’dir. Bu yıl Diploma ve Sertifika alan öğrencilerimiz için katılım 100 TL’dir. Diğer tüm katılımcılarımız için 200 TL’dir. Katılım en fazla 100 kişi ile sınırlıdır.
Lütfen kayıt için ödemenizi (yukarıdaki şartlara göre) aşağıda verilen hesap numarasına yaptıktan sonra dekontunuzu ofis.kirkoglu@gmail.com adresine iletiniz. E-postanızın konu kısmına Tören2019 yazınız.

Ödemenizi Denizbank Suadiye Şubesi şube kodu 9260, Hesap No: 818549, Dört Element Yönetim Danışmanlığı Tic. Ltd. Şti adlı hesaba yapınız.
IBAN TR04 0013 4000 0008 1854 9000 03

15 Aralık Pazar günü görüşmek üzere,

Konuşmacılar

R. Hakan Kırkoğlu, Göklerin Bilgeliği Okulu kurucusu ve başkanı
Özgeçmiş için tıklayınız

Gülseren Çelik
1974 Konya doğumludur. Hacettepe Üniversitesi Tarih bölümünden lisans, Selçuk Üniversitesi’nden yüksek lisans derecesi aldı. Yüksek lisans tezinde, Balkan Savaşları’ndan Milli Mücadele sonuna Konya şehitleri üzerine arşiv çalışmaları yaparak Bilim Uzmanı unvanını kazandı. 1998 yılında Tarih Öğretmeni olarak başladığı iş yaşamında yerel tarih projeleri de yaptı. İlkçağ araştırmalarında tanıştığı Astroloji ile amatör olarak ilgilenmiş, 2015 yılında başladığı Göklerin Bilgeliği Okulu’nun eğitimini 2018 yılında Pekiyi derecesi ile bitirmiştir. Dünya Tarihi’ni Astroloji verileri ile yorumlayabilmek amacıyla istatistiksel veri bankası ve arşiv oluşturma çalışmalarına devam etmektedir.

Nazım Özcan
Adana doğumludur. Lisans öğrenimini İstanbul’da Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama bölümünde tamamladı. Halen İTÜ Bölge Planlama ABD’de Küresel İklim Değişikliği ve Metropollerin Durumu üzerine tez bitirme aşamasındadır. Aynı zamanda 2000 yılından beri hem sahnede hem de sahne arkasında olmak üzere aktif olarak tiyatroyla ilgilenen Nazım Özcan 2018 Aralık ayında Göklerin Bilgeliği Okulu’ndan mezun oldu. Dünya Astrolojisi ve Helenistik Astroloji Teknikleri üzerinde öğrenmeye ve çalışmaya devam ediyor.

Arzu Akgün
Eskişehir doğumludur. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde ve Kadir Has Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünde okudu. Uzun süre ithalat sektöründe çalıştıktan sonra çevirmenlik ve editörlük yapmaya başladı. Herakleitos’un Fragmanlar’ını (Kabalcı), Antik Dünya’yı (Domingo), Resimli Rüya Sözlüğü’nü (Mona), Bizans’ta Rüya Tabirnameleri’ni (Yapı Kredi Yayınları) çevirdi. Doğu Batı’nın Rüyalar sayısını ve Reşad Ekrem Koçu’nun Kafes Arkası Günahkârları’nı yayına hazırladı. 2011’de Uluslararası Rüya Konferansı’nda Bizans Efsaneleri’nde Rüyalar konulu bir sunum yaptı.

 


 

 

 
Paylaş » Seminerler ve 2019 Mezuniyet Töreni yazısını FaceBook'ta paylaş Seminerler ve 2019 Mezuniyet Töreni yazısını Twitter'de paylaş Seminerler ve 2019 Mezuniyet Töreni yazısını Google'de paylaş Seminerler ve 2019 Mezuniyet Töreni yazısını Delicious'ta paylaş Seminerler ve 2019 Mezuniyet Töreni yazısını Digg'de paylaş Seminerler ve 2019 Mezuniyet Töreni yazısını MySpace'de paylaş

2016`da Türkiye...
2015`te Türkiye...
Mevlana:Astrolojik bir portre...
2013`te Türkiye...
2012`de Türkiye...
Neptün Balık`ta...
2011`de Türkiye...
2010`da Türkiye...
Kova`da üçlü kavuşum - Melanie...
Satürn-Uranüs Karşıtlığı- Mela...
 
Ekle
Çıkart
e-Posta adresinizi yazın
Copyright © 2003-2020 R.Hakan KIRKOĞLU Bucks - Digital Media Publishing Agency