2020-2021 Eğitim Programı
Paylaş » 2020-2021 Eğitim Programı yazısını FaceBook'ta paylaş 2020-2021 Eğitim Programı yazısını Twitter'de paylaş 2020-2021 Eğitim Programı yazısını Google'de paylaş 2020-2021 Eğitim Programı yazısını Delicious'ta paylaş 2020-2021 Eğitim Programı yazısını Digg'de paylaş 2020-2021 Eğitim Programı yazısını MySpace'de paylaş
 

2020-2021 Yeni Eğitim Dönemi

Bu yıl için kontenjanımız doldu, ilginiz için çok teşekkür ederiz.

İki kat ders saati !

27 Eylül'de başlıyoruz

Merhaba ! Tüm astroloji öğrencilerine yeni dönemde kendilerini en iyi şekilde geliştirebilecekleri bir eğitim diliyorum. Bu yıl eğitim programımızda zorunlu bazı değişikliklere gittik ve bunu yaparken, özellikle öğrencilerimizin daha fazla ders saati ve örnekler üzerinden çalışabilecekleri yeni bir program hazırladık. Bu yıldan başlayarak öğrencilerimiz geçtiğimiz yıl yapılan dersleri de online olarak yeniden izleyebilecekler. Böylece öğrencilerimizin aldığı ders saati sayısını iki katına çıkarmış oluyoruz.


Başlangıç seviyesinde ilk dersimizi 27 Eylül 2020 tarihinde yapıyoruz. Kayıt olmak için http://goklerinbilgeligi.com/c/eb.asp sayfasındaki formu doldurunuz.

Göklerin Bilgeliği Okulu 3 yıllık eğitim programı ile, başlangıç aşamasından en üst düzeye kadar dünya çapında kapsamlı bir eğitim programı sunuyor.


Bu yıl eğitim programımızı sadece online sunacağız. Bu nedenle, öğrencilerimizi diploma sürecinde değerlendirme aşamasında bazı değişikliklere gittik. Daha önce iki yıllık sertifika programına devam eden öğrencilerimizi de diploma süresine dahil ettik. Eğitim programımız 3 yıllık bir süreçten oluşuyor. Bu üç yıllık programda nelere önem veriyoruz ? Aşağıda bu aşamaları okuyabilirsiniz.


Eğitim ilkelerimiz


Okulumuz uluslararası standartlarda bir eğitim sunmaktadır. Özellikle öğrencilerimizin seviyelerini değerlendirme konusunda dikkatli davranıyoruz. 1. Sınıftan, son aşamada seminerlere kadar öğrencilerimiz farklı seviyelerde sınavlara giriyorlar ve ödevler ve sunumlar yapıyorlar. Üç yıla yayılan bu programda, öğrencilerimize Astroloji’nin abcsinden ileri düzeyde uygulamalarına uzanan sağlam bir temel sunuyoruz. Göklerin Bilgeliği Okulu, ülkemizde astroloji eğitimine öncülük etmiş, alanında pek çok öğrenci yetiştirmiş, R. Hakan Kırkoğlu’nun 35 yılı aşan bilgi ve pratiği ile zaman içinde olgunlaşan çok katmanlı bir eğitim programına sahiptir. Okulumuzun amacı, öğrencilerimizi hem teorik seviyede, hem de uygulama aşamasında en iyi hale getirmeye çalışırken, belirli ödevler, ezbere dayalı olmayan bilgiler ve özellikle son aşamada seminer uygulamaları ile özenli bir biçimde geliştirmektir.


Başlangıç sınıfı – 1. Yıl


Astroloji’ye 0 sıfır seviyede başlayan öğrencilerimiz ilk yılda astrolojinin temel kavramlarını öğrenirler. Bu yılın sonunda öğrencilerimiz doğum haritasının nasıl yorumlanacağı konusunda gerekli ve yeterli bilgileri, yaklaşımları edinirler. Bir dil öğrenmeye benzer şekilde, gezegenlerin, burçların ve evlerin bir arada yorumlanması konusunda farklı başlıklar altında dersler görürler. Harita yorumunda, temel ve tesadüfi asaletler, evlerin yöneticilerinin koşulları, haritanın eksenleri (cross of matter), Güneş/Ay ilişkisinin dinamiği, Haritada vurgular, harita tipleri, açılar, açı kalıpları, harita yorumunda evrensel ve spesifik göstergeler, farklı kategoriler için yorumlar, doğum öncesi haritalar (tutulmalar ve yeniay/dolunay haritaları) psikolojik tipler ve aynı zamanda Helenistik astrolojinin temel kavramları olan Oikodespotes, şans ve ruh noktası, üçlü asaletler, haritanın gemi metaforu ile yorumlanması öğrencilere sağlam bir temel ve daha önemlisi çok boyutlu bir bakış açısı kazandırır.


Bu yılın sonunda öğrencilerimiz Temel Bilgiler Sınavına (TBS) girerler. Yapılan sınavla ilgili bir örnek için tıklayınız


II. Sınıf


Doğum haritasını kapsamlı şekilde yorumlama aşamasına ilerleyen öğrencilerimiz bu yıl özellikle öngörüm yöntemlerine ve ilişkiler astrolojisine odaklanırlar. Bu aşamada, İlerletimler (İkincil ve Üçüncül), Solar Arc tekniği, Profeksiyonlar, Güneş Dönüşü haritası, Aylık Güneş dönüşü haritası, Transitler yanında Rektifikasyon tekniği uygulamalarını da öğrenirler. Öğrencilerin belirli bir öngörüm modeli içinde nasıl hareket edeceklerini farketmeleri, belirli zaman yöneticiliği kavramlarını öğrenmeleri esastır. Bu dersler çok sayıda örnek uygulama ile içselleştirilmeye çalışılır.


Bu yılda aynı zamanda Astronomi, Hesaplama ve Tarih dersleri de yer almaktadır.


Hayatın tamamlayıcı bir parçası olarak, ilişkiler astrolojisi aşk, aile ya da iş hayatında beraberliklerimizde ortaya çıkan faktörlerin hayatımıza getirdiği dinamikleri gösterirler. Sinastri karşılıklı etkileşimi gösterirken, Kompozit haritalar (Kompozit ve Davison haritaları) bir beraberlikte ortaya çıkan sinerjiyi, yani ortak koşulları açıklar.


Bu yılın sonunda öğrencilerimiz Hesaplama, Astronomi ve Tarih ile ilgili ödev ve sınavlara girerler. Ayrıca rektifikasyon ile ilgili bir ödev sunarlar.


III. Sınıf ve Seminerler


Diploma aşamasına gelen öğrencilerimiz 3. Yılda ileri teknikleri kullanarak harita yorumunda detaylı bir bakış açısı kazanırlar. Bu bakımdan Orta Noktalar, Harmonik haritaları kullanmak önemlidir. Aynı zamanda öğrenciler Dünya Astrolojisi, Horary Astroloji’ye giriş dersleri, Astrokartografi ve Yerel haritaları (Local space charts) ve Seçim astrolojisi dersleri de alırlar. Astrolojik danışmanlık ilkeleri dersinde ise öğrenciler astrolojik görüşmenin etik, profesyonel ve ilişkisel boyutunu daha yakından görürler.


Son yıl öğrencilerin şimdiye kadar öğrendiklerini anlatmaları açısından bizim için de çok önemlidir. Bu nedenle, diğer okullardaki eğitimlerden farklı olarak, öğrencilerimizin öğrenmiş oldukları bilgileri uygulayarak aktarabilecekleri Seminerler düzenlemekteyiz. Bu seminerlerde her öğrencimiz moderasyonum altında 50şer dakikalık iki sunum yaparak, hem harita yorumlama hem de öngörüm tekniklerini nasıl aktardıklarını gösterme ve uygulama aşamasında daha çok şey öğrenme, bunu aktarma fırsatı bulurlar.


III. sınıf sonunda öğrencilerimizi projeleri üzerinden ayrıca bir mülakata tabi tutuyoruz.

        


Öğrencilerimiz için Zoom toplantıları


Online eğitim sürecinde daha fazla bir araya gelmek, diyalog kurmak ve farklı sorulara yanıt verebilmek için 2 ayda bir tüm öğrencilerimize Soru & Cevap niteliğinde açık toplantılar yapıyoruz. Bu toplantıların tarihlerini daha sonra öğrencilerimize ileteceğiz.


Ders günleri ve saatler


Dersler online olarak Gotowebinar üzerinden yapılıyor. Başlangıç seviyesinde dersler her hafta Çarşamba akşamları saat 20:00-22:10 arasında yapılmaktadır. Birinci sınıftaki toplam ders saati, geçen yıl yapılanlar derslerle birlikte, 124 saattir (64 saat canlı, 60 saat geçen yılın dersleri). Toplam 32 hafta canlı, 30 hafta geçen yılın dersleri şeklindedir.


İkinci sınıf dersleri Perşembe akşamları saat 20:00-22:10 arasında yapılıyor. İkinci sınıftaki toplam ders saati, geçen yıl yapılan derslerle birlikte, 120 saattir. (60 saat canlı, 60 saat geçen yılın dersleri) Bu toplamda 30 hafta canlı, 20 hafta geçen yılın dersleri şeklindedir.


Üçüncü sınıf dersleri Cumartesi günleri haftada 3 saat olarak, 10:00-13:15 saatleri arasında yapılmaktadır. Dersler toplamda 42 saat (14 hafta) ve seminer dersleri ise öğrenci sayısına göre (haftada 2 öğrenci sunumu ile) yaklaşık 14 saat (7 ders) olarak planlanmaktadır. Bu toplamda 56 saat canlı ders şeklinde olacaktır.

Öğrencilerimiz bir semester boyunca dersleri tekrar dinleyebilirler. (Geçtiğimiz yılın dersleri dahil)


Sınavlar/Ödevler/Seminerler


Eğitim sürecinde öğrencilerimiz durumlarını anlamaları için belirli sınavlara girerler.

TBS Temel Bilgiler Değerlendirme Sınavı, online yazılı bir sınavdır ve her yıl iki kez, Haziran ve Eylül ayında yapılmaktadır. Öğrencilerimizin bu sınavda en az 60/100 puan almalarını bekliyoruz. Bu sınav aynı zamanda okulumuza dışarından katılanların öğrenciler için de yapılmaktadır..


Hesaplama sınavı, online yazılı olarak yapılan bir sınavdır ve her yıl bir kez yapılmaktadır.


Astronomi sınavı online yazılı ve test biçiminde yapılan bir sınavdır, yılda bir kez yapılmaktadır.


Tarih sınavı online yazılı ve test biçiminde yapılan bir sınavdır, yılda bir kez yapılmaktadır.


Rektifikasyon ödevi 2. Sınıf sonunda alınan bir ödevdir.


Seminerler, her öğrencinin son sınıfta hazırlayıp sunması gereken, R. Hakan Kırkoğlu tarafından modere edilen, her birisi 50 dakikalık bir projelerdir ve her öğrenci iki seminer sunmaktadır.


Mülakat, her öğrencimizin eğitim sonunda girdiği ve seminer derslerindeki sunumu ve genel performansı üzerinden eğitim kurulumuz tarafından yapılan bir değerlendirmedir ve öğrencimizin başarı durumunu belirler. 


  


Kitaplar

Dersler başlamadan önce ders kitaplarının postalanması ve eğitimle ilgili teknik bilgilerin önceden verilmesi için lütfen kaydınızı en geç 1 Eylül tarihine kadar tamamlamanızı rica ederiz. İlk kayıtta kitap (35 TL) +posta ücreti (5 TL) ya da yurtdışı için ücret değişebilir ve ilk aylık ücret alınacaktır.

Okulumuz aynı zamanda aşağıdaki yabancı kitapları özellikle okumanızı önermektedir:


Robert Hand, Horoscope Symbols (başlangıç öğrencileri için)


Alan Oken, Compleat Astrologer (başlangıç öğrencileri için)


Bernadette Brady, Predictive Astrology (ileri seviye öğrencileri için)


Reinholdt Ebertin, Combination of Stellar Influences (ileri seviye öğrencileri için)


David Hamblin, Harmonic Charts (ileri seviye öğrencileri için)


Chris Brennan Helenistic Astrology


Demetra George, Ancient Astrology


Joseph Crane, Astrological Roots, The Hellenistic Legacy


 Katılım ve ücretler


Okulumuzun öğrencisi olmayan ancak okulumuzda eğitim görmeyi arzu edenler 2. Sınıftan devam edebilmek için Temel Bilgiler Sınavına (TBS) girebilirler. Bu sınav Eylül ayı ilk yarısında online olarak yapılacaktır. Bu öğrencilerin sınava girmek için lütfen ad ve soyadlarını, e-posta konu kısmına TBS2020 yazarak ofis.kirkoglu@gmail.com adresine iletmesini rica ederiz. Bu sınavda 60/100 başarı notu arıyoruz.

Kayıt: Kayıt olmak için http://goklerinbilgeligi.com/c/eb.asp sayfasındaki formu doldurunuz. Ayrıca sorular için ofis.kirkoglu@gmail.com adresine yazabilir ya da 0216 550 59 13 nolu telefondan (Salı-Cuma) arayabilirsiniz.

Tanışma Toplantısı Eylül ayında dersler başlamadan önce kayıt olan ilk sınıf öğrencilerimizle Zoom üzerinden bir tanışma toplantısı düzenleyeceğiz.

Eğitim ücreti


1.      Sınıflar için aylık 530 TL + KDV : 625 TL’dir.  (Toplam 8 ay)


2.      Sınıflar için aylık 496 TL + KDV: 585 TL’dir.   (Toplam 8 ay) + 2. sınıf kitap ücreti 30 TL + (posta ücreti) 7 TL :37 TL


3.      Sınıflar için dersler bölümünde (haftada 3 saat, 14 hafta, 3,5 ay) aylık 850 TL + KDV : 1003 TL (3 ay için), Seminer dersleri için aylık 530 TL + KDV : 625 TL’dir.


Tek toplu ödeme halinde, %10 indirim ile


1.      Sınıflar için 4,500 TL (KDV dahil)


2.      Sınıflar için 4,212 TL (KDV dahil)


3.      Sınıf, sadece dersler için 2,709 TL (KDV dahil)


İki ayrı ödeme (başlangıç ve Şubat başında)  halinde, %5 indirim ile


1.      Sınıflar için 2375 TL (KDV dahil) x2


2.      Sınıflar için 2223 TL (KDV dahil) x2


3.      Sınıf, sadece dersler için1429 TL (KDV dahil) x2


1. Sınıfa kayıt olmak için lütfen ilk aylık ücret, 1. semester ders kitabı ve posta masraflarının toplamı olan (625+35+5 TL) 665 TL'yi (KDV dahil) aşağıdaki hesaba iletebilirsiniz. Lütfen dekontunuzu ofis.kirkoglu@gmail.com adresine göndererek, 0215 550 59 13 nolu telefondan teyitleşiniz.
 
Hesap bilgisi:
Banka: Denizbank - Suadiye Şubesi
Hesap Sahibi : Dört Element Yönetim Danışmanlığı Tic. Ltd. Şti
Hesap No: 818549
Şube Kodu: 9260
IBAN No : TR04 0013 4000 0008 1854 9000 03

 
Göklerin Bilgeliği okulunda dersler ağırlıklı olarak (%85 üzerinde) R. Hakan Kırkoğlu tarafından verilmektedir. Betül Alakır, Gonca Sağlam, Özlem Adakan ve Tardu Demirel, Pınar Asöcal ve Şirin Mitrani eğitim kurulumuzdadır. Derslere ve mülakatlara girmektedirler. Dr. Bernadette Brady okulumuzun onursal başkanıdır.(www.bernadettebrady.com)


Yeni eğitim döneminin tüm astroloji öğrencilerine hayırlı olmasını dileriz.

GÖKLERİN BİLGELİĞİ OKULU

 
Paylaş » 2020-2021 Eğitim Programı yazısını FaceBook'ta paylaş 2020-2021 Eğitim Programı yazısını Twitter'de paylaş 2020-2021 Eğitim Programı yazısını Google'de paylaş 2020-2021 Eğitim Programı yazısını Delicious'ta paylaş 2020-2021 Eğitim Programı yazısını Digg'de paylaş 2020-2021 Eğitim Programı yazısını MySpace'de paylaş

2021`de Türkiye...
Mevlana:Astrolojik bir portre...
2013`te Türkiye...
Neptün Balık`ta...
2010`da Türkiye...
Kova`da üçlü kavuşum - Melanie...
Satürn-Uranüs Karşıtlığı- Mela...
Barack Obama...
Kollektif Gezegenler...
Çin`in gelecek devrimi...
 
Ekle
Çıkart
e-Posta adresinizi yazın
Copyright © 2003-2021 R.Hakan KIRKOĞLU Bucks - Digital Media Publishing Agency